سازمان نظارت بر دارو و توليدات بهداشتي بريتانيا هشدار داد، مصرف يك نوع شربت ضد نفخ كودكان توليد شركت انگليسي “ستون پروداكتز” كه به ايران نيز صادر شده، به علت آلودگي باكتري ممنوع است.
به گزارش ایرنا اين سازمان در اطلاعيه‌اي 14 دسامبر (23 آذر 86) اعلام كرد، بهتر است شربت “وودواردز گرايپ واتر” كه به كشورهاي ايران، عربستان، ترينيداد، بليز، ترينيداد، برمودا و باهاما فروخته شده به علت مشاهده آلودگي ميكروبي در سيستم آب كارخانه شركت توليدكننده آن مصرف نشود.

اين اطلاعيه كه براي مصرف‌كنندگان داخلي صادر شده حاكي است، در اقدامي احتياطي دستور جمع آوري و قرنطينه محصول ياد شده صادر گرديده زيرا احتمال پايين ابتلاي كودكان مصرف‌كننده اين شربت به بيماري وجود دارد.

همچنين به والدين توصيه شده چنانچه اين دارو را در منزل دارند، از مصرف آن خودداري كرده و آن را به داروخانه‌اي كه خريده‌اند، بازگردانند.

بر اساس اين اطلاعيه، نخستين بار بازرسان سازمان نظارت بر دارو و توليدات بهداشتي در ‪ ۲۱‬نوامبر (‪ ۳۰‬آبان 86) متوجه آلودگي در سيستم آبرساني كارخانه شركت “ويليام رانسوم‌اند سانز” در “ويتهام” در استان “اسكس” شدند و مجوز توليد محصولات آن را تا رفع اين نقيصه، به حال تعليق درآوردند.