زمانی که دور چشم ما تیره میشود در چهره مان بصورت کلی تغییر و تحولاتی رخ میدهد و این تغییر و تحولات گاهی به زشت شدن زیادی میرسد.بنابراین باید برای تیرگی دور چشم فکری کرد و راهی یافت.بصورت معمول تیره شدن دور چشم زمینه اش ژنتیکی است ولی روش های ساده ای هستند که با استفاده از آن ها میتوان تیرگی دور چشم را کاهش داد.

محقق طب سنتی در خصوص تیرگی دور چشم گفت: یکی از شایع‌ترین شکایات در مورد مشکلات دور چشم، تیرگی دور چشم است.

منیره مومنی افزود: واقعیت این است که تیرگی دور چشم اغلب زمینه ژنتیک دارد و داروهای موضعی تاثیر خیلی زیادی در بهبود آن ندارند، اما راهکارهای زیادی وجود دارد که در کاهش تیرگی دور چشم موثر است.

وی در مورد راهکارهای موثر برای کاهش تیرگی دور چشم گفت: افراد جوان‌تر که با تیرگی دور چشم مواجهند، می‌توانند با کرم‌های پوشاننده استاندارد و معتبر آن را مخفی نمایند.

وی افزود: به افراد توصیه می شود خوب و به اندازه بخوابند. زیرا دومین علت شایع کبودی زیر چشم اختلالات خواب است.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: همچنین برای برطرف شدن تیرگی دور چشم افراد باید صورت خود را با آب خنک بشویند و از ماسک‌های طبیعی شبانه استفاده کنند. زیرا این ماسک‌ها محیطی مغذی و مرطوب برای پوست صورت ایجاد می‌کنند.

وی در ادامه افزود: توجه داشته باشید سیگار بزرگ‌ترین دشمن پوست شما است. همچنین به افراد توصیه می شود مصرف نمک را کاهش دهند.

مومنی سبزی‌ و میوه تازه به خصوص مصرف سبزی‌های حاوی مواد آنتی‌اکسیدان مانند اسفناج را در کاهش کبودی زیر چشم موثر دانست و گفت: افرادی که از تیرگی دور چشم رنج می برند، باید ویتامین ث و آهن را به میزان کافی مصرف کنند و ورزش را هیچگاه فراموش نکنند.

منبع : ایمنا