مصرف نوشیدنی های گازدار و آبمیوه های شیرین می توانند برای بدن خطرساز باشند قبل از خرید این محصولات به برچسب روی آن ها توجه کنید و کالری و قند آن ها را بررسی کنید با استفاده از این نوشیدنی ها دچار انواع عارضه ها مانند دیابت و چاقی و امراض قلبی خواهید شد .

 یک سناتور کالیفرنیا به دنبال تصویب قانونی است که شرکت‌های تولیدکننده نوشابه را ملزم می‌کند که روی محصولاتشان برچسب هشدار بزنند. این جدیدترین کار در راه مبارزه با مصرف بی‌رویه قند است.

مقامات و وکلای سلامت عمومی اخیراً انتقادات خود را از محصولات دارای قند بالا برده‌اند. قند عاملی کلیدی در مشکلات رایج مانند چاقی و دیابت است، و کالیفرنیا صحنه نبردی در این زمینه شده است. مقامات می‌گویند که مصرف قند در این ایالت بسیار بالا است.
رای‌دهندگان در چهار شهر بزرگ این ایالت موافقت خود را با اعمال مالیات روی محصولات اعلام کرده‌اند. اخیراً هم سناتور بیل مانینگ دموکرات برای سومین بار طرحی را به مجلس برده که طبق آن، نوشیدنی‌هایی که گازدار هستند یا با شکر شیرین شده‌اند و در کالیفرنیا به فروش می‌رسند باید برچسب هشدار داشته باشند.
مانینگ در سال‌های 2014 و 2015 هم این طرح را به مجلس برد، اما موفق به تصویب آن نشد. این نماینده گفته که اخیراً حمایت‌های روزافزونی از او شده است و همین او را امیدوار کرده است.

رویترز