اگر شما می خواهید خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را در خود کاهش دهید، گوشت های حیوانی کمتر بخورید و سعی کنید مواد غذایی گیاهی بخورید. گوشت مرغ را اگر استیک کنید اندازه های آن را مناسب برش دهید. گوشت ها سرشار از پروتئین و چربی هستند و پروتئین برای هضم به 4 تا 6 ساعت زمان نیاز دارد. کربوهیدرات ها نیز برای هضم به 1 تا 4 ساعت زمان نیاز دارند.

بسیاری از دوستداران و علاقه مندان به گوشت می ترسند که یک وعده غذایی بدون گوشت داشته باشند. اما دستورالعمل های گیاهی می تواند واقعا دلچسب، لذیذ و سیر کننده باشند؛ ولی در صورتی که ارائه آنها حاوی پروتئین و فیبر باشد که احساس رضایت و کاهش هضم به همراه دارد، درست چیزی شبیه پروتئین و چربی.

در اینجا ما چند غذای مناسب را برای شما می گوییم:

پالس تاکو:

مقداری گوشت گاو یا مرغ، برای تاکو پر شده و پالس پروتئین غنی از مواد غنی از فیبر مانند: عدس، لوبیا و نخود استفاده کنید. غذا های ساخته شده با پالس پر کرده در واقع با پروتئین حیوانی ساخته شده اند. اضافه کردن سبزیجات و فیبر بسته بندی شده و یک نان و ذرت مکزیکی بسیار دلچسب و سیر کننده است.

2- تکس مکس سیب زمینی شیرین:

پخت سیب زمینی شیرین که یک منبع بزرگ از فیبر و همچنین ویتامین A و ویتامین B و پتاسیم است  همراه کردن موادی مانند لوبیا سیاه و سفید و نخود، پنیر، ذرت و گشنیز برای یک وعده غذایی عالی است.

قارچ، عدس و خورش سیب زمینی:

ترکیب فوق العاده ای است و می تواند رضایت بخش باشد. سیب زمینی به علاوه عدس که به ارائه فیبر و پروتئین می پردازد درحالی که قارچ یک تعویض به جای گوشت است که مزه مشابه دارد.

4- حبوبات و فلفل قرمز:

تمام ادویه جات و ترشی جات و گوجه فرنگی را حتی با گوشت گاو ازدست ندهید. اضافه کردن گواکامولی یا آووکادو قطعه قطعه برای داشتن چربی اضافی است.

ماکارانی:

این مواد برای هر کسی که فاقد گلوتن است یا نیاز به پروتئین اضافی دارد لازم و عالی است. عدس، ماکارانی، سس گوجه فرنگی مورد علاقه شما و سبزیجات می تواند برای شما یک وعده غذایی خوب باشند.

6- پاستا با عدس کوفته:

استفاده از پاستا به طور منظم و اما از آن بالاتر با جایگزینی گوشت گاو با کوفته عدس یک وعده غذایی واقعی احساس می شود.

توفو سرخ شده:

توفو برای یک عطر، طعم و غذا فوق العاده است و شفای خارق العاده ای برای پیری است. 1 فنجان یا 10 گرم پروتئین بالا و با کیفیت کامل به معنی تامین تمام اسید های آمینه بدن شما است.

8- سالاد نخود تند:

این دستور غذا سریع، آسان، پر شده از فیبر و منبع پروتئین است.

سوپ عدس:

نخود فرنگی یا عدس به ارائه پروتئین و فیبر می پردازد. در حالی که پایه سوپ را فراهم می کنند مقدار زیادی از حجم مایع احساس رضایتمندی را فراهم می کند و طعم رضایت بخشی به شما می دهد.

10- نخود و مرغ:

جستجو در برخی از سایت ها و یادگیری دستورالعمل های متعدد برای پیچ تاب اضافی در برخی از ادویه جات و ترشی جات هندی مانند زیره سیاه و گشنیز زیاد در پوسته ذرت است که یادگیری و طبخ آن عالی است. طبق یک مطالعه در مجله آمریکا افرادی که به اندازه کافی پروتئین می خورند به همان اندازه می توانند این منابع را در گیاهان دریافت کنند و قادر به افزایش توده های عضلانی خود شوند.

دکتر سلام