عرق کردن

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از بوتاکس در بخش زیر بغل را به صورت رسمی تایید کرده است. همچنین این روش هیچ عوارضی برای فردی که استفاده می کند، ندارد و هم اینکه محدودیت سنی ندارد. شخصی که بوتاکس استفاده کرده است بعد از سپری کردن چند روز متوجه خواهد شد که تعریق در زیر بغل خود مانند قبل نیست و کاهش یافته است.

خیلی از افراد به‌خصوص در فصل گرما با تعریق بیش از حد مواجه هستند که بیماری زمینه‌ای پرکاری تیروئید می‌تواند در بروز این مشکل دخیل باشد که البته فرد باید از این نظر بررسی شود. اما فردی‌ که به‌طور اولیه این مشکل تعریق بیش از حد را دارد، می‌تواند یک انتخاب مناسب برای تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل داشته باشد.

آیا این کار ضرری به بدن وارد می‌کند یا نه؟

از آنجا که دفع مواد سمی توسط عرق فقط در ناحیه زیر بغل انجام نمی‌شود و نواحی زیادی دارای غدد عرق هستند جای نگرانی نیست، چراکه با تراکم کمتر دفع مواد سمی از نواحی دیگری انجام خواهد شد پس هیچ ضرری برای بدن به همراه ندارد. نکته دیگر این است که بعد از انجام بوتاکس زیر بغل نیاز به مراقبت خاصی نیست.

آیا فقط یک جلسه کافی است یا چند جلسه باید انجام شود تا تعریق زیر بغل کنترل شود؟

طی یک جلسه انجام می‌شود بعد از دو هفته یک معاینه صورت می‌گیرد، در صورتی که ناحیه‌ای جا مانده باشد به‌صورتترمیمی انجام می‌شود.

چطور می‌توان توسط بوتاکس تعریق کف دست را کنترل کرد؟

افرادی در ناحیه کف دست دچار مشکل هستند اگر بخواهند بوتاکس تزریق کنند باید دقت داشته باشند، چراکه اگر تزریق به درستی انجام نشود، ممکن است مقداری روی حرکات ظریف انگشتان اثر بگذارد. برای همین شغل شخص را درنظر می‌گیریم و سعی می‌کنیم افرادی که کار یدی دارند در تزریق‌شان دقت بیشتری کنیم.

عرق کردن

آیا برند بوتاکس در تزریق زیر بغل هم از اهمیت زیادی برخودار است؟

مساله مهم این است که باید قانونمند باشیم و فرقی نمی‌کند در چه زمینه‌ای، به هرحال باید از برند متعبر و مورد تایید وزارت بهداشت استفاده کرد.

از دیگر وظایف بوتاکس چیست؟

در بحث تزریق بوتاکس برای جوان‌سازی نیمه فوقانی صورت این ماده برای ناحیه خط اخم و چروک‌های دور چشم توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است. اینکه آیا ما بعد از تزریق بوتاکس عوارضی داریم یا نه، باید بگویم که مسلما بعد از هر تزریقی ریسک کبودی وجود خواهد داشت، ولی کبودی موقت بوده و با استفاده از کمپرس سرد یا کرم‌های مخصوص سرعت رفع کبودی بیشتر خواهد شد. اما عوارضی که بیشتر افراد را نگران می‌کند شامل افتادگی ابروها و پلک است. همچنین اگر بوتاکس به درستی و توسط فرد مجرب تزریق نشود، ممکن است با عوارض نادرتری شامل تاری دید، خشکی چشم و دوبینی مواجه شود. احتمال بروز این عوارض بسیبار کم است اما وجود دارد.

آیا این عوارض ماندگار هستند؟

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس همگی موقت هستند و بعد از بین رفتن اثر بوتاکس آنها هم به‌تدریج ناپدید می‌شوند.

برای اینکه بوتاکس تاثیرگذاری بهتری داشته باشد باید این نکات را رعایت کنید:

حداقل ۴ ساعت بعد از تزریق از دراز کشیدن و خم کردن سر پرهیز کنید.

بعد از تزریق، نواحی نباید مورد ماساژ قرار بگیرند.

به مدت 24 ساعت باید از رفتن به استخر و حمام خودداری کرد.

نکته!

انتخاب درست مراجعه‌کننده از اهمیت زیادی برخوردار است. به‌عنوان مثال افراد مسنی که دارای شلی پوست هستند کاندیدای مناسبی برای این روش نیستند، چراکه پوست آنها قادر به نگهداری ماده تزریق شده در محل نبوده و باعث ایجاد نشتی و آسیب به اعصاب می‌شود.

منبع: افکار نیوز