با ورود به سال جدید ( 2018 ) بسیاری از مردم قصد دارند، وزن خود را کاهش دهند و یا سالم تر از قبل غذا بخورند. در حال حاضر، رتبه بندی سالیانه بهترین رژیم های غذایی سال 2018 منتشر شده اند که رژیم غذایی دَش و رژیم غذایی مدیترانه ای جایگاه های نخست را کسب کرده اند.

یو اس نیوز اند ورلد ریپورت فهرست 40 رژیم غذایی مختلف را منتشر کرده است که در مقیاس های متنوعی بررسی شده اند ؛ بطور مثال دنبال کردن رژیم غذایی مورد نظر چقدر آسان است ، توانایی رژیم غذایی در کاهش وزن افراد در کوتاه مدت و بلند مدت چقدر است، ایمنی آن چگونه است و . . . این مجله رتبه بندی کارشناسان را به امتیازاتی تبدیل کرد تا رژیم های غذایی برتر را تعیین کند.

کارشناسان علاوه بر انتخاب بهترین رژیم غذایی متداول، بهترین رژیم غذایی را برای کاهش وزن، سالم ترین غذاها و . . . نیز انتخاب کردند. در پایین ترین جایگاه این لیست ، رژیم غذایی دوکان و رژیم غذایی کتوژنیک قرار گرفته اند. افرادی که رژیم کتو را دنبال می کنند، مصرف کربوهیدرات ها را کاهش داده و مصرف چربی را افزایش می دهند تا به بدن کمک کنند، وارد حالتی به نام ” کتوزیس ” شود.

رژیم دوکان نیز یک برنامه سنگین است که وارد مراحل مختلفی می شود که یکی از این مراحل خوردن مقدار زیادی پروتئین است. کارشناسان به هر دوی این رژیم ها امتیاز پایینی برای دنبال کردن آن دادند و معتقد بودند ، دنبال کردن این رژیم های غذایی سخت است.

لیست بهترین رژیم های غذایی 2018 از دید یو اس نیوز :

بهترین رژیم غذایی 2018,بهترین رژیم های سال 2018,بهترین رژیم لاغری سال

1# . رژیم غذایی دش ( DASH Diet )

رژیم دش برای افرادی طراحی شده است که فشار خون بالایی دارند ؛ این رژیم غذایی به این افراد کمک می کند تا فشار خون خود را کاهش دهند. رژیم دش با ترکیبی از میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، پروتئین کم چرب و لبنیات کم چرب تهیه شده است. افرادی که این رژیم غذایی را دنبال می کنند ، از خوردن چربی های اشباع شده، نوشیدنی های شیرین، شیرینی ها، لبنیات پرچرب و برخی روغن ها اجتناب می کنند و به طور کلی نمک کمتری مصرف می کنند.

بهترین رژیم غذایی 2018,بهترین رژیم های سال 2018,بهترین رژیم لاغری سال

1# . رژیم غذایی مدیترانه ای

این رژیم غذایی نام خود را از عادت های غذایی افرادی که در کشورهای مدیترانه ای زندگی می کنند ، می گیرد و هدف آن سلامت بهتر و طول عمر بیشتر است. برنامه غذای رژیم مدیترانه ای غنی از میوه ها، سبزیجات و همچنین غذاهای چرب سالم مانند ماهی، آجیل و روغن زیتون است.

بهترین رژیم غذایی 2018,بهترین رژیم های سال 2018,بهترین رژیم لاغری سال

3# . رژیم غذایی فلکسیتی

رژیم فلکسیتی مردم را ترغیب می کند تا برای سلامت بهتر ، اکثر اوقات گیاهخواری کنند اما به طور کلی مصرف گوشت را قطع نمی کند.

بهترین رژیم غذایی 2018,بهترین رژیم های سال 2018,بهترین رژیم لاغری سال

4# . رژیم غذایی ویت واچرز ( نگهبان وزن )

رژیم غذایی ویت واچرز ، رژیم مخصوصی است که توسط سلبریتی هایی نظیر اوپرا وینفری ترویج یافته است. این رژیم غذایی بر اساس یک سیستم امتیاز دهی کار می کند که در آن هر غذا امتیازی دریافت می کند. به هر فردی که این رژیم را دنبال می کند، یک سقف امتیاز روزانه داده می شود. غذاهایی که غنی از مواد مغذی هستند ، امتیاز کمتری می گیرند ( غذاهای سالم تر / امتیاز کمتر ). از سوی دیگر شیرینی ها امتیاز بالایی می گیرند. دنبال کنندگان این رژیم غذایی باید مراقب باشند تا از سقف امتیاز روزانه فراتر نروند و غذاهای سالم تری بخورند.

بهترین رژیم غذایی 2018,بهترین رژیم های سال 2018,بهترین رژیم لاغری سال

5# . رژیم غذایی مایند ( MIND Diet )

رژیم مایند ترکیبی از رژیم دش و مدیترانه ای است که برای محافظت از مغز و جلوگیری از بیماری آلزایمر توصیه شده است. اگر چه تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود باعث کاهش زوال مغز می شود یا خیر. مردم از 10 گروه غذایی سالم برای مغز استفاده می کنند : سبزیجات برگ سبز و تمام سبزیجات دیگر، آجیل، انواع توت ها، حبوبات، غلات کامل، ماهی، مرغ و روغن زیتون.

آنها همچنین از 5 گروه غذایی دیگر نیز اجتناب می کنند : گوشت قرمز، کره و کره گیاهی مارگارین، پنیر، شیرینی و غذای سرخ شده یا فست فود.

بهترین رژیم غذایی 2018,بهترین رژیم های سال 2018,بهترین رژیم لاغری سال

5# . رژیم غذایی TLC

رژیم غذایی TLC به منظور کمک به افرادی که کلسترول بالا دارند، طراحی شده است تا به کاهش کلسترول از طریق کاهش مصرف چربی به خصوص چربی های اشباع شده ، کمک کند. افرادی که این رژیم را دنبال می کنند ، تشویق می شوند تا فیبر بیشتری مصرف کنند.

بهترین رژیم غذایی 2018,بهترین رژیم های سال 2018,بهترین رژیم لاغری سال

5# . رژیم غذایی ولومتریک ( رژیم غذایی حجمی )

کسانی که رژیم غذایی ولومتریک را دنبال می کنند نیز به عنوان پنجمین جایگاه این لیست انتخاب شده اند. گفته شده است که به تراکم انرژی در غذاها توجه شده است ؛ به این معنی که تعداد کالری مشخص در مقدار معینی از غذا وجود داشته باشد. غذاهایی که دارای چگالی انرژی بالایی هستند ، کالری زیادی در مقدار کمی غذا دارند ؛ در حالی که غذاهای با چگالی انرژی کم ، کالری بیشتری برای غذا فراهم می کنند.