کامپوزیت ونیر و لامینیت های سرامیکی و کامپوزیتی دندانپزشکی نارمک

کامپوزیت ونیر دندانپزشکی نارمک

آیا با تازه ترین روش های زیبایی دندان آشنایی دارید؟ این نوع روش های زیبایی دندانپزشکی برای تغییر فرم لبخند و ترمیم عیوب دندانی انتخاب مناسبی به شمار می روند. در این بخش با ویژگی های کامپوزیت ونیر و لامینیتهای سرامیکی و کامپوزیتی آشنا خواهید شد.

لامینیت یک لایه خیلی نازک از جنس سرامیک یا کامپوزیت می باشد که بدون فاصله ای برروی نواحی پیشین دندان وصل شده و به وسیله لیزر ثابت می شود. لامینیت ها بدفرمی ، بدرنگی ، انواع شکستگی ها ، انواع ترک خوردگی ها، کجی دندان ها و فاصله میان دندان ها را نابود میکند و اکثر عیوب ظاهری دندان ها را برطرف می کنند. لامینیت ها موجب خرابی و از بین رفتن دندان نخواهند شد و در آخر باعث چیدمان ودرخشندگی دندان ها میگردند.

لامینیت ها یا سرامیکی و یا کامپوزیتی هستند. لامینیت های سرامیکی احتیاج به قالب گیری و ساخته شدن در لابراتور دارند و برای جایگذاری آن ها بر روی دندان احتیاج به تراشیدن دندان است.
پس از تهیه لامینیت های سرامیکی ، بر سطح دندان قرار داده می شوند. دوام ، درخشندگی ، زیبایی و  نوع این لامینیت ها بسیار منحصربفرد است

لامینیت های کامپوزیتی جهت نصب بر سطح دندان احتیاجی به تراش دندان نداشته و ضخامت به میزان نیم میلی متر دارند و همرنگ دندان هستند و قابلیت انتخاب رنگ در این قبیل لامینیت ها وجود دارد . متقاضیان می توانند مقداردرخشندگی و شفافیت لامینیت ها را تعیین کنند این ترفند فقط  در یک جلسه صورت میگیرد و با انعطاف همراه است و طبق فرم صورت، مقدار آن ها انتخاب می شود.

کامپوزیت ونیر دندانپزشکی نارمک

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیرها همان روکش های دندانی ساخته شده از کامپوزیت است که توانایی رنگ پذیری داشته و طبق رنگ پوست و حالت لب ها بهترین رنگ و مقدار سفیدی آن ها تعیین می شود و جهت کارگذاری آن ها بر سطح دندان ها احتیاجی به تولید در لابراتور ندارد و دندانپزشک پس از معاینه  آن ها را با مواد نزدیک به رنگ دندان بر سطح دندان ها فیکس میکند. به این خاطر هیچ نوع فاصله یا ماده ای میان دندان و روکش های کامپوزیتی ایجاد نخواهد شد به همین دلیل هیچ نوع آسیبی به دندان های اصلی وارد نخواهد شد. این نوع روکش ها مقاوم هستند با در نظر گرفتن موارد بهداشتی و همچنین اصول تغذیه ای و ماندگاری تا ده سال دارند.

کامپوزیت ونیرها با توانایی انتخاب مقدار سفیدی دندان قادر خواهند بود اکثر عارضه های دندان مانند پریدگی ، شکستگی ، بدرنگی ، بدفرمی و بهم ریختگی ها را تغییر دهند. با استفاده از این روش زیبایی می توانید به تغییر فرم لبخند خود در کمتر از چند ساعت ، با  1جلسه و بدون احتیاج به تراشیدن مینای دندان بپردازید و از یک چهره زیبا و دوست داشتنی بهره مند شوید.

کامپوزیت ونیر دندانپزشکی نارمک

از 2 نوع ونیر استفاده می شود که شامل ونیر سرامیکی غیر مستقیم و کامپوزیت ونیر مستقیم می شود. با دقت به جنس انتخاب ونیر مستقیم یا غیر مستقیم مبلغ توسط دندانپزشک تعیین می شود.

ونیر سرامیکی غیر مستقیم

ونیر سرامیکی غیر مستقیم در 2 جلسه صورت میگیرد و غالبا باید در لابراتوار دندانپزشکی پروسه قالب سازی آن انجام میگرددو به خاطر ماندگاری زیادی که دارد شامل هزینه زیادتر دربرابر دندان ها می شود مبلغ آن برای هر دندان تعیین می گردد.

ونیر کامپوزیتی مستقیم

در  ونیر کامپوزیتی مستقیم که دوام کمتری بین پنج تا هفت سال دارد و در یک مرحله با متصل کردن مواد به مینای دندان صورت میگیرد و مبلغ آن نسبت به ونیر سرامیکی غیر مستقیم کمتر است.

دقت کنید جهت تعیین هزینه دقیق تر ونیر سرامیکی یا کامپوزیتی بهتر است به پزشک رجوع کرده و پس از بررسی دندان هایتان هزینه را دقیق تر محاسبه کند .

کامپوزیت ونیر دندانپزشکی نارمک

انواع ونیر دندان شامل ونیر رزین کامپوزیتی ،ونیر سرامیکی و ونیر لومینرز است.

رزین کامپوزیتی

غالبا از این ونیر برای شکستگی یا پر کردن ها و یا ترک های دندانی استفاده می شود و از لحاظ قیمت جزو مناسب ترین ونیر ها به شمار می رود.

سرامیکی

از نظر جنس دندانی و ماندگاری دندانی گزینه خوبی است و به خاطر داشتن رنگ مناسب دندان ها زیبایی ویژه ای به دندان ها میدهد.

لومینرز

از انواع ونیر سرامیکی می باشد و جهت استفاده از این روش دندان ها  احتیاج به تراشیدن پیدا میکنند.

کامپوزیت ونیر دندانپزشکی نارمک

مزیت لمینت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیتی

– دوام،ماندگاری و مقاومت لمینت سرامیکی بسیار زیاد است.

– لمینت سرامیکی رنگی شبیه به رنگ دندان دارد و این موضوع باعث می شود شباهتی نزدیک به دندان معمولی متقاضی داشته باشد به حالتی که اطرافیان این تغییرات را احساس نمی کنند.

– از جمله ویژگی های لمینت سرامیکی استقامت در برابر خوردنی ها و نوشیدنی های رنگ دار مثل قهوه، انواع چای است و حتی شما پس از استعمال دخانیات یا بکاربردن مواد خوراکی رنگ دار نگران دندان هایتان نخواهید بود.