در مورد فنگ شویی اتاق نشیمن  چه می دانید؟ طرفداران پر و پا قرص فنگ شویی، از انتخاب گیاهان خانگی که شانس و اقبال خوبی را به همراه دارند، گرفته تا انتخاب آثار هنری الهام ‌بخش، که باعث گرد هم آمدن با عزیزان خود در طول یک وعده غذایی می شود را مورد بررسی قرار می دهند. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام،  به دنبال راه‌ هایی برای رسیدن به حس آرامش در خانه، با استفاده از این هنر باستانی چینی هستیم و به شما یاد خواهیم داد که فنگ شویی اتاق نشیمن تان را برقرار کنید. بعد از تمام این ها، اگر چند طراحی کوچک، می تواند بهره ‌وری شما را افزایش دهد یا کیفیت خواب شما را بهبود بخشد، چرا شما خانه تان را براساس آن تزئین نمی کنید؟

فنگ شویی اتاق نشیمن

مسلما در هر خانه ای، اتاق نشیمن، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. بسته به چیدمان خانه یا آپارتمان شما، اتاق نشیمن یکی از اولین اتاق هایی است که به هنگام ورود به شما خوش آمد می گوید. این بدان معنی است که چیدمان اتاق نشیمن می تواند قبل از اینکه بخواهید در دیگر مناطق خانه خود سرمایه گذاری کنید، می تواند احساس، هیجان، تغییر ذهنیت و فرکانس خاصی را ارائه کند. انجام فنگ شویی اتاق نشیمن می تواند تاثیر بسزایی در افزایش آرامش داشته باشد.

فنگ شویی اتاق نشیمن

نوع عملکرد اتاق را در نظر بگیرید

قبل از شروع به خرید و یا حتی جابجایی مبلمان، ابتدا باید نحوه استفاده از اتاق نشیمن را ارزیابی کنید و ببینید که چه فعالیت هایی در اتاق نشیمن انجام می شود؟ آیا اصولا برای لذت بردن از فعالیت های تفریحی، سرگرمی، کار و یا خوردن وعده های غذایی استفاده می شود؟ آیا مهمانان از این فضا برای خوابیدن استفاده می کنند؟ یا همه موارد ذکر شده؟

درک عملکرد اتاق نشان می دهد که چه نوع مبلمان و به چند دست مبلمان، واقعا نیاز دارید و همچنین می توانید در مورد بهترین حالت چیدمان در مورد کل اتاق تصمیم بگیرید. برای فنگ شویی خوب، مهم است که مطمئن شوید که جریان حرکت انرژی به داخل و اطراف مبلمان، بدون مانع است که شامل قرار دادن میز در گوشه و کنار اتاق نیز می شود.

بدون توجه به عملکرد فضا، هیچ اتاق نشیمنی بدون یک دست مبل کامل نمی شود و به نظر می رسد که قرار دادن آن می تواند تاثیر بزرگی داشته باشد. برای هر اتاق دیگری که از فنگ شویی استفاده می کنید، بهتر است که موقعیت فرماندهی ایجاد کنید، به این معنی که افراد نشسته بر روی مبل، بتوانند نسبت به کسانی که وارد اتاق می شوند، دید واضح و خوبی داشته باشند.

بعد از انتخاب موقعیت فرماندهی برای مبل خود، احتمالا می خواهید بدانید که تلویزیون خود را کجا قرار دهید. اکثر تلویزیون ها، این روزها آنقدر باریک هستند که می توانید آنها را بر روی دیوار نصب کنید تا شیک تر و مرتب تر باشد. هنگامی که این سوال مطرح می شود که آیا باید تلویزیون خود را بالای شومینه آویزان کنید یا نه، باید گفت که اگر بالای شومینه تنها جایی است که میتوان تلویزیون را نصب کرد، این کار را انجام دهید. اما اگر قصد و هدف شما، ایجاد فضای بیشتری برای ارتباط و گفتگو با خانواده می باشد، اجازه دهید که شومینه، اصلی ترین نقطه کانونی باشد و این بهترین گزینه  است.

فنگ شویی اتاق نشیمن

فنگ شویی اتاق نشیمن با پسندیدن رنگ اتاق

بسته به روش فنگ شویی که شما از آن استفاده می کنید، بهترین رنگ ‌ها برای اتاق نشیمن می تواند با جهت قطب ‌نما، پنج عنصر یا روش نقشه Bagua تعیین شود. به طور کلی، اتاق نشیمن به سمت جنوب است و رنگ ‌هایی در محدوده گرم، گزینه ‌هایی هستند که میتوان بر روی آنها تاکید کرد. این رنگ ها عبارتند از : قرمز، قرمز-نارنجی، زرد یا حتی صورتی و بنفش.

از استفاده بیش از حد رنگ نیز باید اجتناب کنید. نیازی نیست که تمام دیوارهای اتاق را با یک نوع رنگ، رنگ آمیزی کنید. اگر می خواهید از تمام مزایای یک رنگ استفاده کنید، می توانید کمی از آن را در فضای اتاق به کار ببرید. شما می توانید از یک رنگ طبیعی مانند کرم یا بژ با منابع نور، آثار هنری، یک قالیچه بومی یا بالش های محلی برای اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

فنگ شویی اتاق نشیمن

انتخاب عاقلانه لوازم تزئینی

زمانی که نوبت به لوازم تزئینی اتاق نشیمن می رسد، شما باید مجموعه ‌ای از اقلامی که برای شما معنی ‌دار هستند را در نظر بگیرید. مطمئن شوید آنچه را که انتخاب می کنید، انرژی شادی بخشی را انتقال می دهند. وقتی این موارد را می بینید، باید لبخند را در قلب خود حس کنید و یا احساس موفقیت، کنجکاوی یا ماجراجویی داشته باشید. در سطح خودآگاه و ناخودآگاه ، محیط ما همیشه بر روی ما تاثیر می گذارد.

فنگ شویی اتاق نشیمن

فنگ شویی اتاق نشیمن با آویز کردن یک آینه ( استراتژیک)

برای یک اتاق نشیمن کوچک، آویز کردن یک آینه، توصیه می شود، اما محل قرار دادن آن، نکته ای است که باید مورد توجه قرار بگیرد. آینه ها این قابلیت را دارند که اتاق را وسیع تر و بزرگتر نشان دهند. فقط توجه داشته باشید که آینه منعکس کننده است و انرژی هر آنچه را که می بیند، دو برابر می کند. همچنین باید آینه ‌ای را انتخاب کنید که به شما اجازه دهد تمام سر، شانه ‌ها و قفسه سینه خود را در آن ببینید.

فنگ شویی اتاق نشیمن

روح بخشیدن به موارد بالا

در مورد فنگ شویی گیاهان چه می دانید؟ گیاهان نقش مهمی در ساختن فنگ شویی خوب در هر اتاق نشیمن بازی می کنند چون آنها  انرژی نیروی زندگی را به فضا اضافه می کنند. آنها همچنین می توانند به پاک کردن هوا کمک کنند و باعث ایجاد یک بافت منحصر به فرد با ظاهری پر برگ شوند. گیاهان فنگ شویی متداول و رایجی که دارای حس خوب و مثبتی هستند، عبارتند از : گیاه عشقه یا پیچک انگلیسی، لیلی صلح، درخت لاستیک، بامبو ، گیاه شاداب و گیاه مار.

فنگ شویی اتاق نشیمن

جمع کردن اشیا اضافی

یکی از ساده ترین اصول فنگ شویی که باید به یاد داشته باشید، این است که نباید اجازه دهیم در اتاق نشیمن و یا هر اتاق دیگری، لوازم اضافی و به درد نخور، بر روی هم انباشته شوند. برخی ممکن است در این باره بحث کنند و بگویند که مهم نیست اما علم ثابت کرده‌ است که درهم برهمی و شلوغی، تاثیر منفی فیزیکی و ذهنی را  بر روی ذهن و بدن انسان می گذارند. هر چه را که به آن نیاز ندارید، یا از آن استفاده نمی کنید و یا دوست ندارید، بیرون بریزید.