آیا می دانید لیپوساکشن هنوز هم یکی از محبوب ترین روش های جراحی پلاستیک در جهان است؟ در سال 2018، بیش از 258000 نفر در سراسر ایالات متحده تصمیم به انجام لیپوساکشن گرفتند تا به اهداف زیباشناختی خود برسند. مردان و زنان لیپوساکشن را برای مبارزه خود در برابر چربی همچون یک سلاح استفاده و انتخاب می کنند نه فقط افرادی که بدنشان به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهند. حتی برای افرادی که در رتبه بندی وزنی افراد سالم قرار دارند و از لحاظ وزنی متناسبند، نیز این روش کار آمد است. در این مقاله از بخش پزشکی دکتر سلام به بررسی نواحی مختلفی که می توانند با لیپوساکشن درمان شوند می پردازیم.

نواحی مختلف بدن که با لیپوساکشن می توان چربی آنها را حذف کرد

ممکن است افراد مختلف بر روی قلب یا یک لایه از شکم، باسن، بازو و پاها چربی داشته باشند. خوشبختانه بسیاری از نواحی بدن وجود دارد که می تواند به خوبی در برابر درمان جراحی زیبایی عکس العمل مناسب از خودشان نشان دهند. در ادامه به بررسی نواحی مختلفی می پردازیم که می توان چربی آنها را با لیپوساکشن از بین برد.

لیپوساکشن

باسن و لیپوساکشن

اگر چه برخی مواقع چربی در باسن اغلب مطلوب و مورد علاقه افراد است، با برداشتن چربی اضافی از این ناحیه می توان این را کوچک تر کرد و کم کردن برخی از این چربی های ناخوشایند و ناخواسته موجب می شود فرد تناسب اندام به دست آورد و خوش هیکل تر به نظر برسد.

پهلو ها (دستگیره عشق)

کمر و پهلو ها که اغلب آن را دسته گیره های عشق می نامند، متداول ترین نواحی بدن برای لیپوساکشن هستند. برای بسیاری از بیماران، از دست دادن چربی نواحی دسته گیره های عشق و رسیدن به تناسب اندام مخصوصا وقتی که اضافه وزن نداشته باشید، به طرز باور نکردنی دشوار است مخصوصا افرادی که از طریق رژیم غذایی و ورزش به تنهایی می خواهند به تناسب اندام برسند. لیپوساکشن در اینجا می تواند به بیماران کمک کند تا نتایج عالی را بدست آورند، به خصوص هنگامی که آنها الاستیک کششی بدنی معقول دارند.

 لیپوساکشن قسمت های فوقانی و رو بازوها

بازوی عضلانی و سفت اندامی است که می تواند مردان و زنان را تحت تاثیر قرار دهد، اما در زنان به طور معمول درفرایند افزایش سن آنها بازوها عاملی کلیدی و مشخصی هستند. حتی اگر شما اضافه وزن نداشته باشید، ممکن است به دلیل عدم وجود حالت عضلانی، شکل بازوها ناخوشایند باشد و لیپوساکشن می تواند به صاف و محکم کردن این عضلات برای ظاهر قوی تر و جوان تر آنها کمک کند.

شکم

جراحان پلاستیک اغلب شکم را به مناطق «بالایی» و «پایینی» تقسیم بندی می کنند که ممکن است جداگانه نیز درمان شوند. منطقه پایین تر مسئول «حالت قیف مانند بالایی» بدن هستند و افراد را از تجمع چربی ناخواسته وحشت زده می کنند که این مسئله باعث می شود که آن ناحیه یک مکان رایج برای لیپوساکشن باشد. منطقه فوقانی ناحیه شکمی بین ناف و دنده ها است که همچنین می تواند در این نواحی یک لایه چربی انباشته شود. لیپوساکشن در این نواحی می تواند به بیماران کمک نماید که ظاهری لاغر تر و خوش هیکل تری داشته باشند.

جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن پشت کمر

برای بسیاری از خانم ها داشتن کمر صاف و بدون چربی اضافه و خوش فرم برای حفظ یک حالت زنانه اهمیت دارد، بنابراین زنان اغلب لیپوساکشن رابرای درمان و خلاصی از چربی ناخواسته در این ناحیه استفاده می کنند تا در نواحی مختلف این عضو چربی های اضافی را از بین ببرند. با انجام لیپوساکشن به بیمار کمک می کند تا یک باسنی خوش فرم تری از قبل داشته باشد و حتی می تواند به بهبود وضوح باسن نیز کمک کند.

چربی زیر سینه ها

احتمالا جایگزین بهتری از لیپوساکشن وجود ندارد که شما برای از بین بردن چربی زیر سینه ها به آن فکر می کنید، اما این روش می تواند برای کاهش چربی زیر سینه ها، گاهی اوقات برای «چربی ناحیه سینه» مناسب است. لیپوساکشن در اینجا می تواند به ظاهر بهتر تر و متناسب تر در افراد کمک کند.

لیپوساکشن صورت

بیمارانی که می خواهند چربی اضافه گونه ها و چربی گردن را کاهش دهند نیز می توانند لیپوساکشن را برای درمان انتخاب کنند. علاوه بر این، می توان آن را در کنار روش های دیگر انجام داد، با این روش صورت خود را می توانید باریک تر و کشیده تر نشان دهید، حتی باریک تر از حالتی که کانتور مصرف می کنید.

لیپوساکشن صورت

ران ها

سه بخش در ران شما وجود دارد که می توانند از درمان با لیپوساکشن سود ببرند و اغلب آنها را با یکدیگر درمان می کنند. برای اولین بار، لیپوساکشن را می توان بر روی قسمت بیرونی ران برای افزایش شکل کلی پای بیمار انجام داد. قسمت درونی ران نیز می توان، لیپوساکشن کرد (این درمان برای کمک به بیمارانی است تا در هنگام ایستادن «شکاف» ران نداشته باشند) و بخش قدامی ران، می تواند به شکل دادن به باسن به شکل بهتری کمک کند.

لیپوساکشن قفسه سینه

اگرچه زنان می توانند لیپوساکشن سینه / قفسه سینه را تجربه کنند، اما این روش بیشتر در بین مردان در مقایسه با زنان رواج دارد. مردانی که ممکن است از سینوزیت مزمن رنج ببرند و یا مردان مسن تر که ممکن است از دست دادن توده عضلانی رنج می برند، ممکن است لیپوساکشن را برای از بین بردن چربی بیش از حد در اثر چاقی ناخواسته انجام دهند.

ساق پا

لیپوساکشن در ناحیه ساق پا کمتر رایج است، اما تغییر شکل پاها ممکن است به شما کمک کند که به یک اندام جذاب تر و خوش فرم تر برسید و ساق پای شما باریک تر به نظر برسند. یک جراح پلاستیک متخصص و تایید شده از طرف هیئت نظام پزشکی را برای درمان لیپوساکشن خود انتخاب کنید. یکی از بهترین کارهایی که بیماران لیپوساکشن آینده نگر می توانند انجام دهند این است که یک جراح پلاستیک تایید شده و متخصص را بنا به نظر هیئت نظام پزشکی را با یک دستگاه ها و تجهیزات مدرن و معتبر برای روش لیپوساکشن خود انتخاب کنند.

 هنگامی که شما یک جراح پلاستیک متخصص و تایید شده بنا بر نظر هیئت نظام پزشکی را انتخاب می کنید، می توانید احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید که از ابتدا تا انتها مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا را در اختیارتان قرار دهد. جراح پلاستیک تایید شده توسط هیئت نظام پزشکی، بنا به وضعیت و اهداف منحصر به فرد شما، گزینه های درمان و نتایج پیش بینی شده را در اختیارتان قرار می دهند.

اهداف زیبایی خود را با لیپوساکشن به دست آورید

لیپوساکشن گزینه درمان جراحی پلاستیک انعطاف پذیر و همه کاره ای است که می تواند به شما کمک کند باریک تر، شاداب تر و مطمئن تر باشید. از آنجایی که می توان آن را در اکثر نواحی مختلف بدن اعمال کرد، مجموعه متنوعی و وسیعی از بیماران می توانند برای رسیدن به اهداف زیبایی خود از آن استفاده کنند.