فندق افسونگر ماده ای نیرو بخش و موثر است و من انتظار دارم بعد از خواندن این متن هر روز در صبح و شب از آن استفاده کنید. این ماده به اندازه کافی ملایم است تا بتوان ۲ تا ۳ بار در روز از آن استفاده کرد و پوست را مرطوب، کشسان و عاری از آکنه نگه می دارد. به دلیل علاقه زیادی که به آن دارم، می خواهم امروز اطلاعات بیشتری درباره آن با شما به اشتراک بگذارم. ما در این مقاله از بخش تغذیه و زیبایی، پوست وموی دکتر سلام در مورد اینکه فندق افسونگر دقیقا چیست، برخی از خواص مفید آن، و چند راه عالی برای استفاده از آن صحبت خواهیم کرد.

فندق افسونگر چیست؟

فندق افسونگر یا هاماملیس یک گیاه گل دار است که در آمریکای شمالی، چین و ژاپن رشد می کند. این بوته برگ ریز، کاملا زیبا و قدرتمند است! این گیاه نه تنها یک ترکیب زیبا برای باغچه شماست، همچنین یک گیاه دارویی است و عصاره آن به صورت موضعی استفاده می شود و خونریزی را قطع می کند. اگر این ماده را به عنوان یکی از اجزاء سازنده محصولات پوست دیدید تعجب نکنید.

فندق افسونگر

حتی ممکن است در بسته بندی و به تنهایی فروخته شود. بخش اصلی فندق افسونگر شامل کلسیم اگزالات، گالوتانن ها، سافرول، تانن ها، فلاونوئیدها، ساپونین ها، کولین و گالیک اسید است و با هم برای مراقبت از پوست عمل می کنند. این ماده سال های زیادی برای اهداف دارویی در تمدن بومی آمریکایی استفاده شده است.

مزایای فندق افسونگر

فندق افسونگر کلید سلامتی پوست است و تعجبی ندارد که سال های زیادی به عنوان درمان موضعی طبیعی استفاده شده است. چون این ماده آنتی باکتریال، غنی از آنتی اکسیدان و ضد التهابی است، تعداد زیادی از آسیب های پوست را می تواند تسکین دهد که در زیر بیشتر درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

با توجه به اینکه پوست وسیع ترین عضو بدن است، ضروری است که از آن مراقبت کنید. علاوه بر این، مهم است که همه چیزهایی که پوست ما روزانه در معرض آنها قرار می گیرد را بررسی کنیم. فندق افسونگر لطیف است، و خیلی کم باعث ایجاد واکنش می شود.

به خاطر این ویژگی که دارد باعث می شود که برای اکثر مردم بی خطر باشد و آنها بتوانند آن را بدون ایجاد هیچ گونه عوارض جانبی ناخواسته استفاده کنند. این ماده نه تنها به شما کمک می کند تا پوست درخشان طبیعی داشته باشید، همچنین یک درمان قدرتمند برای خراش های کوچک، سوختگی، و حتی هموروئید است.

فندق افسونگر

چگونه از آن استفاده می شود؟

تونر روزمره

بعد از شستن صورت و قبل از استفاده از مرطوب کننده به عنوان یک تونر طبیعی از آن استفاده کنید. تونر آلودگی های روی پوست و منافذ را تمیز می کند، همچنین از بروز آکنه جلوگیری می کند. از یک لیف یا پنبه استفاده کنید و آن را به آرامی روی صورت بمالید، مراقب چشم هایتان باشید. اجازه دهید خشک شود و بعد از آن از کرم مرطوب کننده یا سرم استفاده کنید.

پاک کننده آرایش ملایم

اگر آرایش سبکی دارید مثل یک کرم مرطوب کننده رنگی، می توانید پس از شستن صورت خود از فندق افسونگر استفاده کنید تا مطمئن شوید همه آرایش شما پاک شده است. اگر شما آرایش سنگینی دارید و می خواهید آن را پاک کنید، می توانید خودتان یک پاک کننده بسازید.

۳ تا ۴ قاشق غذاخوری از فندق افسونگر را با ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل ترکیب کنید، آن را تکان دهید و استفاده کنید. این ترکیب از چرب شدن صورت شما جلوگیری می کند و حتی بیشترین آرایش را هم پاک می کند. فقط مراقب چشم هایتان باشید و هنگامی که آرایش چشم را پاک می کنید، چشم هایتان را بسته نگه دارید.

فندق افسونگر

درمان آکنه

آکنه با جمع شدن چربی روی پوست انجام می شود. اگر شما پوست چربی دارید می دانید که ایجاد آکنه می تواند چقدر دردآور و مشکل ساز باشد. در تمام طول روز از فندق افسونگر استفاده کنید تا احتمال ایجاد آکنه را کاهش دهد. از دیگر مزایای آن، این است که مانند بسیاری از محصولات پوستی، پوست شما را خشک نخواهد کرد.

خارش در اثر نیش حشرات را تسکین می دهد

تابستان، آغاز زمان بیرون رفتن و لذت بردن از نور خورشید است! نیش حشرات در این فصل می تواند برای ما مشکل ساز باشد. روی محل های متورم کمی فندق افسونگر بمالید تا روند بهبودی را سرعت ببخشد. فندق افسونگر حاوی خواص ضد خارش و ضد التهابی است و فورا تورم را کاهش می دهد.

سوزش ناشی از اصلاح صورت را کاهش می دهد

فندق افسونگر یک محصول افترشیو عالی است و به پاکسازی باکتری های روی پوست کمک می کند تا از ایجاد موهای زیر پوستی دردناک و بد ظاهر و بقیه عفونت های پوست جلوگیری شود.

علاوه بر این، به تسکین سوزش بعد از اصلاح که ممکن است برایتان پیش آید کمک می کند، حتی در محل های حساس. با استفاده از آن با پوست قرمز و جوش دار خود خداحافظی کنید.

فندق افسونگر

هموروئید را درمان می کند

هموروئید یا بواسیر درد زیاد در مقعد است. فندق افسونگر به عنوان یک عامل ضد التهاب، راه حلی عالی است تا این دردهای آزاردهنده را کاهش دهد. پس از هر بار دفع، آن را روی محل دردناک قرار دهید. شما می توانید تا شش بار در روز از آن استفاده کنید تا از تورم، خون ریزی، خارش و سوزش جلوگیری کند. البته، بهتر است اول با دکترتان مشورت کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که از فندق افسونگر خالص استفاده می کنید چون برخی شامل رایحه یا ترکیبات دیگری هستند که ممکن است برای این استفاده خطر داشته باشند.

سیاهی دور چشم را برطرف می کند

شما نمی خواهید اثرات بد خوابیدن روی صورتتان نمایان شود. پف و سیاهی زیر چشم می تواند شما را خسته کننده نشان دهد و شادابی را از صورت شما بگیرد. خواص تسکین دهنده و ضد التهابی فندق افسونگر باعث می شود که دور چشمانتان روشن تر به نظر برسد. از یک پنبه استفاده کنید و  مقداری از آن را زیر چشم ها بمالید تا تغییر رنگ را کاهش دهد.

راش پوشک

برای سرخی، سوزش، یا احساس خارش، فندق افسونگر می تواند کمک کند. این محصول برای راش های قرمز روی پوست کودک بی خطر است و حتی برای حساس ترین پوست ها هم قابل استفاده است. بهتر است کمی از آن را روی پوست امتحان کنید تا مطمئن شوید که حساسیتی به آن ندارید.

فندق افسونگر

سرعت بهبودی آسیب های جزئی و زخم ها را افزایش می دهد

برای بریدگی ها و سوختگی های خفیف، شما می توانید از فندق افسونگر استفاده کنید تا روند بهبودی را سرعت ببخشید. این ماده “نئوسپورین طبیعی” است و می توانید از آن به جای الکل استفاده کنید تا محل بریدگی یا سوختگی را تمیز کنید. همچنین برای تاول و کبودی به خوبی کار می کند.

برای از بین رفتن جای زخم از آن استفاده کنید

جای زخم و ترک های پوستی احساس خجالت به ما می دهند. به مرور و با استفاده از فندق افسونگر خوشبختانه آنها از بین می روند. استفاده از فندق افسونگر می تواند جای زخم را روشن کند و ترک های پوستی را کاهش دهد. این ماده همچنین می تواند برای کاهش رگ های واریسی استفاده شود.

دئودورانت طبیعی

چون فندق افسونگر چربی های اضافه را از بین می برد، می تواند به عنوان دئودورانت طبیعی استفاده شود. بیشتر دئودورانت های عادی حاوی آلومینیوم هستند که بهتر است از آن دوری کنید. شما می توانید برای استفاده از آن از پنبه استفاده کنید. برای استفاده در زیر بغل، بهتر است آن را در یک بطری اسپری بریزید و سپس استفاده کنید. اگر می خواهید به ترکیب فوق رایحه اضافه کنید، می توانید یک یا دو قطره از اسانس های روغنی مورد علاقه خود را داخل ترکیب بریزید.

فندق افسونگر

درمان مو و پوست سر

بیشتر مردم پوست سر خشک دارند که باعث شوره سر می شود. بعضی از مردم هم پوست سر نسبتا چربی دارند. فندق افسونگر با خواص مرطوب کنندگی و کاهش چربی که دارد می تواند به هر دو شرایط کمک کند. اگر چه چربی مو را از بین می برد اما باعث خشکی پوست سر نمی شود. شما می توانید مقداری از آن را به شامپو عادی یا نرم کننده خود اضافه کنید و یا با استفاده از روغن آرگان، روغن نارگیل و اسانس های روغنی محصول موی خود را بسازید.

کاهش درد لثه و دندان

فندق افسونگر فقط برای استفاده موضعی نیست و به دلیل خواص ضد التهابی که دارد، می تواند به عنوان یک دهان شویه برای کاهش درد استفاده شود. اگر لثه و دندان های شما درد یا سوزش دارند فقط کافی است مقداری از آن را درون دهان خود بچرخانید. این ماده به تمیز کردن هرگونه آلودگی یا باکتری کمک می کند. برای گرفتن بهترین نتایج، از آن بعد از مسواک زدن استفاده کنید. مطمئن شوید که فندق افسونگر را نمی خورید و پس از استفاده، با آب شستشو دهید.

فندق افسونگر

پاک کردن عفونت گوش

شما می توانید فندق افسونگر را در گوش استفاده کنید تا جرم گوش را کاهش دهد و عفونت ها را پاک کند. به دلیل خواص آنتی باکتریالی که دارد، از عفونت گوش جلوگیری می کند و درد گوش را تسکین می دهد. با استفاده از یک قطره چکان چند قطره از آن را درون گوش بریزید و با استفاده از یک گوش پاک کن قسمت های خارجی گوش را تمیز کنید.