آرامش را به کودکتان باز گردانید

درماتیک آتوپیک نوزادان، که بعضا درماتیک آتوپیک، اگزمای آتوپیک و یا اگزمای کودک نیز نامیده می شود، یک مشکل عمده در بیماری های پوستی کودکان محسوب می شود که حدود 10 الی 20 درصد جمعیت شیرخواران و کودکان را درگیر می کند. کودکانی که دارای چنین مشکلی هستند از درماتیت (التهاب پوستی) به علت وجود آلرژی و یا هرگونه حساسیت های پوستی رنج می برند. این بیماری پوستی در کودکان کمتر از پنج سال بیشتر دیده می شود. علائم تیپیک و خاص این بیماری پوستی شامل قرمزی، راش های خارش دار، پوسته پوسته شونده و خشکی پوست می باشد. این علائم در پاسخ به برخی از محرک ها، می توانند وخیم تر شوند. درمان این بیماری شامل مرطوب نگه داشتن پوست و استفاده از کرم ها و داروهای ضدالتهاب پوستی می باشد. بسیاری از کودکان که دارای درماتیک آتوپیک هستند به مرور زمان خود به خود بهبودی پیدا می کنند و ممکن است تا رسیدن به سن نوجوانی هیچ علامتی نداشته باشند.

درماتیت آتوپیک نوزادان یک بیماری پوستی بسیار عمده و شایع می باشد. اگزمای آتوپیک معمولا تا قبل از سن پنج سالگی رخ داده و معمولا پیش از تولد یک سالگی نوزاد برای اولین بار ایجاد می شود. کودکان دارای آلرژی (از جمله تب یونجه ای و آسم آلرژیک) و یا والدینی که خود نیز پیشتر دارای این بیماری بوده اند، بیشتر در معرض ابتلا به اگزمای آتوپیک می باشند. عواملی که اگزمای آتوپیک را عمدتا موجب می شوند شامل خشکی، افزایش دما و تعریق، مواد و ترکیبات محرک (مانند برخی لباس ها و مواد شیمیایی)، شوک های فیزیکی و هیجانی، عفونت های پوستی و آلرژن ها و نهایتا برخی از غذاها می باشند.

علائم بیماری:

علائم تیپیک اگزما شامل قرمزی، راش های خارش دار و پوسته پوسته شونده و خشکی پوست می باشد. راش های پوستی ممکن است ترشحی بوده و پوست ممکن است بر اثر خارش های مکرر مجروح شود. این راش ها غالبا در نواحی سر و صورت، آرنج ها و نواحی زانو دیده می شوند. کودکانی که به مدت طولانی از بیماری اگزما رنج می برند ممکن است بر اثر خارش های مکرر پوست و متعاقبا ایجاد زخم، دچار ضخیم شدگی پوست در نواحی مربوطه شوند. در صورتیکه راش های پوستی دچار عفونت میکروبی شوند، ممکن است ضخیم شدگی پوست به همراه ترشحات زرد رنگ چرکی بوده که اطراف آن را نواحی قرمز مختص بیماری اگزما فرا گرفته باشد.

تشخیص:

تشخیص بیماری همواره بر اساس علائم بالینی و ظاهر فیزیکی راش های پوستی انجام می شود. بر اساس علائم ایجاد شده آزمایشاتی مبتنی بر آلرژی خاصی را می توان جهت ردیابی فاکتورهای ایجاد کننده اگزما، در نظر گرفت.

درمان:

مرطوب نگه داشتن پوست و همچنین استفاده از ضدالتهاب ها برای بهبودی علائم اگزمای آتوپیک موثر هستند. در صورت امکان می توان با یک پارچه تمیز و یا بانداژ استریل و مرطوب، سطح حساس شده و خشک پوست را پوشانید. استفاده از صابون و یا شوینده هایی که دارای مرطوب کننده ها و یا ترکیبات روغنی جهت تسکین التهاب و رفع حساسیت باشند، در چنین شرایطی توصیه می شود. همچنین از آنتی هیستامین نیز برای کاهش احساس خارش می توان استفاده نمود و می توان برای پیشگیری و درمان درماتیت و اگزمای پوستی از جمله درماتیک آتوپیک نوزادان از کرم های ویژه رفع اگزما و التهابات پوستی کودک نظیر کرم اگزاسین کودک استفاده نمود.

پیشگیری:

برای پیشگیری از بروز درماتیت و اگزما می بایست علاوه بر مرطوب نگاه داشتن دائم پوست، از برخورد و تماس با عوامل شکل دهنده که موجب بروز علائم مربوطه شده و یا آنرا تشدید می کنند جلوگیری نمود.

کرم اگزاسین کودک

کرم اگزاسین کودک فرموله شده توسط شرکت هولیستیکا فرانسه به صورت پتنت و تحت استاندارد اروپا می باشد که برای رفع انواع خارش، التهاب و سوزش پوست مانند اگزما، ادرار سوختگی و انواع التهابات پوستی، برای برطرف کردن انواع خارش و سوزش در بیماری ها و مشکلات مختلف در نظر گرفته شده است. فرمولاسیون این کرم ویژه نوزادان و کودکان، بدون پارابن، استروئید، اسانس و رنگ بوده، غیرروغنی و سریع الجذب است.

مواد موثره کرم شامل فلاوونوئیدها، آنتوسیانین، ساپونین، گلیکوزید های ایریدوئید صرفا از منابع طبیعی و عصاره جو دوسر است.

فلاوونوئیدها و آنتوسیانین ها، آنتی اکسیدان های گیاهی بعنوان محافظت کننده های طبیعی از سلول در برابر شوک های اکسیدانی، سم زدایی و ترمیم بافتی هستند. ساپونین ها و ترکیبات ایریدوئیدی از بافت در مقابل عفونت های میکربی و قارچی محافظت می کنند.

موارد مصرف

  • بهبود و درمان اگزمای نوزادان و کودکان
  • پیشگیری و درمان ادرارسوختگی نوزاد و سوختگی ناشی از پوشک
  • آلرژی و کهیرهای پوستی
  • درمان و التیام آفتاب سوختگی و سوختگی های سطحی نوزادان و کودکان
  • درمان جوش های نوزادان و کودکان
  • درمان سرما سوختگی

کرم اگزاسین کودک را در هر بیماری که پزشک استروئیدهای موضعی لازم است تجویز کند، می توان جانشین این داروها کرد و از آنجاییکه استروئیدها دارای عوارض جانبی گسترده هستند و اگزاسین فاقد استروئید است مصرفش بسیار ایمن تر و سالم تر خواهد بود.

دستور مصرف

پس از اطمینان از تمیز و خشک بودن پوست، مقدار لازم کرم اگزاسین را بر روی پوست قرار داده و به آرامی ماساژ دهید تا جذب شود. طبق نیاز مصرف را تکرار کنید. برای مصرف روزانه کودکان و نوزادان کاملا ایمن و بیضرر است.

حجم کرم اگزاسین کودک : 50 میلی لیتر

دارای فرمولاسیون انحصاری از مواد کاملا طبیعی

شرکت هولیستیکا – فرانسه

تلفن مشاوره دارویی 22658561، 40883629-021