از افراد مشهور گرفته تا علاقه مندان به تناسب اندام همه به فواید رژیم کتوژنیک برای سلامتی باور دارند. در این رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب فرد مجبور است بدن را از کربوهیدرات ها تقریبا خالی نگهدارد و میزان چربی دریافتی را افزایش دهد تا به فاز موسوم به کتوز برسد. جایی که بدن به جای کربوهیدرات شروع به سوزاندن چربی می کند.

به گزارش ایندیاتایمز، تغییر منبع انرژی مورد نظر بدن ممکن است ساده به نظر برسد، اما حفظ این رژیم پیچیده است.

چرا لبنیات می توانند برای رژیم کتو مضر باشد

پیروی از رژیم کتو به معنای داشتن مجوز برای مصرف همه محصولات لبنی نیست. هنگام گنجاندن لبنیات در رژیم غذایی باید مراقب باشید. مهم است که قبل از مصرف هر چیزی به برچسب محتوای مواد مغذی آن نگاه کنید. اگر لبنیات مورد علاقه شما حاوی کربوهیدرات (از لاکتوز ناشی می شود) و مقدار زیادی قند است باید از آن دوری کنید. در اینجا 3 مورد از بهترین و 2 مورد از بدترین مواد لبنی برای رژیم های غذایی کتو آورده شده است.

بهترین لبنیات برای رژیم کتو ،کره است

کره بهترین منبع چربی برای افرادی است که رژیم کتو را دنبال می کنند. هر قاشق غذاخوری آن حاوی صفر گرم کربوهیدرات، حدود 11 گرم چربی، سرشار از اسیدهای چرب امگا3، پروتئین شیر به اندازه کم و بدون لاکتوز است که کره را به چربی سالم برای بدن و مغز تبدیل می کند.

پنیر سفت و نرم؛ بهترین برای رژیم کتو

پنیر سفت و نرم هر دو برای رژیم کتو مفید هستند. اگر نگران مصرف لاکتوز و کالری خود هستید پنیر نرم می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. پنیر سوئیسی، پنیر فتا، پارمسان، گودا یا پنیر چدار از گزینه های عالی برای افرادی هستند که رژیم کتو را دنبال می کنند. انواع این پنیرها سرشار از پروتئین، ویتامین های A و B و کلسیم هستند.

ماست؛ بهترین برای رژیم کتو

100 گرم ماست یونانی ساده فقط 3.6 گرم کربوهیدرات دارد. اگر محتوای کربوهیدرات مصرفی شما کنترل شده باشد، می توانید به راحتی این محصول لبنی خوشمزه را در رژیم خود بگنجانید. با افزودن مقداری آجیل روی ماست می توانید آن را به گزینه ای مغذی تر و سالم تر تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید: رابطه رژیم غذایی مدیترانه ای و کاهش استرس

بدترین برای رژیم کتو، بستنی است

بستنی های عالی و خوشمزه در رژیم کتو منع بزرگی محسوب می شوند. بستنی ها دارای میزان کربوهیدرات زیادی هستند که بیشتر آنها از قند تهیه می شوند و معمولا در رژیم کتو جای نمی گیرند. به طور کلی، 100 گرم بستنی وانیلی حاوی 24 گرم کربوهیدرات است که برای رژیم های کتو گزینه ناسالمی به شمار می آید.

محصولات طعم دار بدترین خوراکی برای رژیم کتو

شیر و ماست طعم دار هر دو برای رژیم کتو مضر هستند. عطر و طعم اضافه شده در لبنیات مورد علاقه شما چیزی جز شکر نیست که می تواند هدف تناسب اندام و کاهش وزن شما را به راحتی خراب کند.

مترجم: الهه زارعی