شروع رژیم برای کاهش وزن یا بهبود وضعیت سلامتی بسیار مسیر طاقت فرسایی است. شاید تصمیم گیری برای شروع تغذیه سالم آسان باشد، اما از کجا شروع شدن آن چالش برانگیز است. به طور کلی اعتقاد بر این است هیچ روز درست یا اشتباهی برای شروع برنامه کاهش وزن و تناسب اندام وجود ندارد. هر وقت احساس کردید از نظر ذهنی آماده هستید می توانید برنامه خود را شروع کنید، اما علم از این گزینه پشتیبانی نمی کند. بر اساس یافته های محققان شروع برنامه لاغری و رژیم غذایی در روزهای خاص احتمال موفقیت را کاهش می دهد. به گزارش تایمزسوفاندیا، در اینجا چند روز وجود دارد که شما نباید در آن روزها رژیم خود را شروع کنید.

قبل از یک اتفاق یا پروژه مهم در محل کار

استرس و رژیم غذایی توام با هم نیستند. هنگام استرس هوس خوردن کربوهیدرات ناسالم می کنیم و اغلب بیشتر تمایل به خوردن آن داریم. طبیعتا اگر اتفاق بزرگی در محل کار رخ دهد یا مجبور شوید کار بزرگی را که مهلت مقرر آن نزدیک است به پایان برسانید سعی کنید با شروع چیز جدید بار روی دوش خود را سنگین تر نکنید زیرا در این زمان احتمال ترک رژیم زیاد است. با خیال راحت کار خود را به پایان برسانید و هنگامی که اوضاع به حالت عادی بازگشت و روزها آرام فرا رسیدند برنامه رژیم خود را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید:تاثیر رژیم غذایی مادران بر DNA نوزادان

آخر هفته ها

اگر قصد دارید از آخر هفته ها سالم خواری را شروع کنید تجدیدنظر کنید زیرا این هم فکر خوبی نیست. به این دلیل که آخر هفته ها وقت آزاد زیادی داریم و رعایت یک برنامه غذایی ایده آل سخت است. علاوه بر این، بیشتر ما آخر هفته ها با دوستان و خانواده معاشرت می کنیم و مقاومت در برابر وسوسه خوردن غذای مورد علاقه کار دشواری است، بنابراین در روزهای هفته شنبه به طور ویژه بهترین زمان برای شروع هر چیز جدید است.

بیشتر بخوانید:علائم کووید زبان را بشناسید

بعد از تعطیلات

بسیاری از مردم در تعطیلات به میزان دلخواه غذا می خورند سپس هنگام رسیدن به خانه قسم می خورند با رژیم و ورزش زیاده روی خود را جبران کنند، اما کارشناسان معتقدند رژیم گرفتن بعد از تعطیلات بدتر است و این دستورالعمل محکوم به شکست است. بر اساس مطالعه ای در سال 2002، برنامه ریزی برای رژیم گرفتن در آینده تاثیر روانی دارد و باعث می شود در تعطیلات بیشتر از حد معمول غذا خورده می شود. اکثر مردم فکر می کنند بعد از پایان تعطیلات رژیم می گیرند، بنابراین در تعطیلات زیاده روی می کنند و این امر باعث می شود در پایان در وضعیت نامناسبی قرار بگیرند و باید از بدترین مکان نسبت به گذشته شروع کنند.
مترجم: الهه زارعی