لیپوماتیک شکم و پهلو

جراحی لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن است که درد و عوارض بسیار کمتری دارد.

هدف از جراحی لیپوماتیک برداشتن بافت چربی اضافی زیر پوست و لاغری بدن است. جراحی لیپوماتیک در قسمت های مختلف بدن از جمله ران ها، پهلوها، شکم، بازوها و باسن انجام می شود.

افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند باید بدانند که انجام این جراحی در واقع آخرین راه چاره برای لاغر شدن است.

در جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو، چربی انباشته شده در یک قسمت از بدن به صورت محلول چربی و با استفاده از دستگاه لیپوماتیک برداشته می شود. محلول چربی را می توان به سایر قسمت های بدن مانند باسن تزریق کرد.

لیپوساکشن شکم و پهلو یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی است که به آن جراحی پیکرتراشی بدن نیز می گویند. بسیاری از افرادی که توانسته‌ اند با رژیم‌ های غذایی لاغر شوند اما هنوز از شر چربی‌ های شکم خلاص نشده‌ اند، می‌ توانند از طریق جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو، چربی‌ های اضافی شکم خود را از بین ببرند و همچنین با جراحی لیفت نیز می‌ توانند پوست‌ های اضافی را از بین برده و به بدن خود فرم ایده‌ آل بدهند.

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

  • افراد مبتلا به چاقی موضعی
  • افرادی که در سلامت کامل هستند.
  • افرادی که با ورزش و رژیم غذایی چاقی موضعی خود را از بین نمی برند.
  • افرادی که شاخص توده بدنی کمتر از 30 دارند.

روش جراحی

این جراحی با بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می شود. جراح سوراخ هایی به عمق 2 تا 6 میلی متر ایجاد می کند و لوله بسیار نازکی به نام کانولا را وارد بافت چربی می کند. این لوله حرکات ارتعاشی سریعی را بدون آسیب رساندن به شریان های ناحیه مورد نظر ایجاد می کند. این حرکات باعث می شود که چربی های آن ناحیه از بین رفته و مایع شده و با استفاده از دستگاه مکنده از بدن خارج شوند.

گام به گام درمان

تمام مراحل بدون انتظار و اتلاف وقت انجام می شود

روز اول (پذیرش)

پس از ورود به بیمارستان و پذیرش نهایی، توسط پزشک متخصص معاینه خواهید شد و پرونده پزشکی شما ایجاد می شود.

تمام اطلاعات مانند قرص هایی که مصرف می کنید، یا سابقه درمان یا مشکلات احتمالی که در گذشته داشته اید توسط تیم پزشکی بررسی و ثبت می شود.

سپس به منظور آماده شدن برای عمل، تحت نظارت قرار می گیرید.

در ضمن توسط پرستار معاینه می شوید و فشار خونتان بررسی شده و برای ثبت گروه خونی از شما نمونه خون گرفته می شود و برای بررسی سطح قند و کلسترول و … به آزمایشگاه می روید.

همچنین توسط یک متخصص قلب معاینه شده و از شما نوار قلب گرفته می شود و در صورت لزوم اکوی قلب نیز گرفته می شود.

سپس توسط متخصص بیهوشی معاینه می شوید تا مشخص شود آیا می توانید این جراحی را انجام دهید یا خیر.

روز دوم (جراحی)

سپس در زمان از پیش تعیین شده به اتاق عمل منتقل خواهید شد. شما بیهوش می شوید و پس از چند دقیقه جراحی شما شروع می شود. پس از انجام لیپوساکشن شکم و اتمام جراحی، شما را به بخش ریکاوری منتقل می کنند تا تحت نظر قرار بگیرید و علائم حیاتی شما ثانیه به ثانیه ثبت شده و برای به هوش آمدن دائما توسط متخصص بیهوشی و جراح تحت نظر خواهید بود.

طبق تشخیص پزشک، پس از به هوش آمدن یا به بخش خود باز می‌ گردید یا به بخش مراقبت‌ های ویژه منتقل خواهید شد. مصرف داروهای شما که از روز قبل برای جلوگیری از عفونت تجویز شده بود، ادامه خواهد داشت. همچنین خونریزی شما کاملا تحت کنترل خواهد بود و پانسمان شما مرتبا تعویض می شود.

پس از هوشیاری، توسط پزشک در بخش معاینه می شوید و در صورت لزوم، آزمایشاتی برای اطمینان از سلامت شما انجام می شود. در این مدت بنا به تشخیص پزشک یا برای شما مسکن تجویز می شود و یا از پمپ درد استفاده می شود.

روز سوم (ترخیص)

مراقبت های پرستاری ادامه دارد و شما توسط پزشک معاینه می شوید. سپس در صورت پایدار بودن وضعیت شما، آموزش های لازم پس از ترخیص برای مراقبت در منزل و ورزش یا رژیم غذایی مناسب توسط تیم درمان ارائه می شود.

در صورت نیاز و به صلاحدید پزشک، ممکن است یک شب اضافی تحت نظر باشید، در غیر این صورت می توانید روز بعد از عمل ترخیص شوید.

بسته‌ ای از سوی بیمارستان به شما داده می‌ شود که شامل لباس‌ های مخصوص شکل‌ دهی برای فرم دادن به شکم و باسن و همچنین سایر مواردی است که برای تعویض پانسمان زخم‌ هایتان نیاز دارید.

در این دوران برای بازسازی بهتر بدن، بهتر است آب و آب میوه های طبیعی مانند آب آناناس بنوشید.

مزایای عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

در این روش افتادگی پوست پس از عمل لیپوماتیک به حداقل می رسد. کاهش سایز ادامه پیدا می کند و حتی می تواند باعث از بین رفتن سلولیت در ناحیه شکم و پهلو بشود. لیپوماتیک پهلو وشکم در موارد بسیاری باعث قدرتمندتر شدن عضلات این ناحیه می شود.

عمل جدا سازی چربی از شکم و پهلو در این روش بدون درد و خونریزی انجام شده و مدت استراحت پس از آن از بقیه روش ها کوتاه تر است.

مزایای عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

ترکیب عمل لیپوماتیک شکم و پهلو با دیگر عمل ها

شما می توانید برخی عمل های زیبایی دیگر را برای گرفتن بهترین نتیجه با عمل لیپوماتیک پهلو وشکم خود همراه کنید.

در مواردی هم نباید برخی عمل های جراحی را با لیپوماتیک انجام بدهید.

عمل لیپوماتیک به همراه عمل های دیگر، پیچیده و سخت است. اما با وجود دکتر کامبیز ایزادپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی نگران نتیجه عمل لیپوماتیک خود نباشید.

ایشان با تجربه کاری و تحصصی که در این زمینه دارند، بهترین نتیجه را برای شما رقم خواهند زد.

لیپوماتیک شکم و پهلو همزمان با ابدومینوپلاستی

لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی زمانی انجام می شود که فرد در اثر لاغری دچار افتادگی و شل شدگی پوست شود و نتواند از روش های دیگر پوست بدن خود را لیفت کند.

در شرایطی که چربی زیادی از زیر پوست شکم و پهلوی شما خارج شود ممکن است شما هم افتادگی پوستی را تجربه کنید. در این صورت می توانید عمل خود را با ابدومینوپلاستی همراه کنید و ظاهری طبیعی و بدون نقص به بدن خود ببخشید.

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک شکم و پهلو

شما می توانید از چربی هایی که از بدنتان خارج شده است، برای تزریق چربی به بقیه قسمت های بدن خود استفاده کنید. بنابراین اگر قصد دارید به باسن، دست ها یا دیگر اندام های خود چربی تزریق کنید، بهترین زمان بعد از عمل لیپوماتیک است.

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک شکم و پهلو

جمع بندی

لیپوماتیک برای تغییر سایز یک اندام خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار، چربی هایی که در یک قسمت بدن تجمع یافته از بدن خارج می شود.

در نتیجه شما می توانید از این روش برای کاهش چربی و سایز شکم، پهلو، چانه، بازو و سایر نقاطی که چربی های مقاومی وجود دارد، استفاده کنید.

به علاوه با چربی های خارج شده می توانید به سینه ها، باسن و غیره شکل بدهید. همچنین در پیج اینستاگرام دکتر کامبیز ایزدپناه میتوانید نمونه عمل های ایشان را ببینید.