b99b74b148747a72b7c74dc6cca05c6e88eb9f25

بهتر است بدانید بی خوابی،بدخوابی،کم خوابی و دیگر مشکلات خواب شما می توانند منجر به عدم تمرکز و مسلط بودن در شما شوند!

– بد خوابی شبانه؛ یکی از تجربه های ناخوشایندی است که برای اغلب ما پیش آمده. خواب های آزار دهنده ای که نه تنها شب ما را خراب می کنند بلکه زندگی روزانه را هم به کلی مختل می کنند. البته ذهن آشفته تنها ارمغان این خواب ها برای ما نیست، بلکه بد خوابی و بیدار شبی حالات و رفتارهای شخصی ما را تغییر می دهد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، ممکن است شما در طول روز احساس کنید توان چندانی برای تصمیم گیری های مهم ندارید یا به سرعت برای هر موضوع کوچکی عصبانی می شوید، اما هیچ وقت فکر نمی کنید که راز این رفتارها به چگونه خوابیدن شما در شب پیش باز می گردد. در یک کلام می توان گفت بد خوبی و کم خوابی می تواند قدرت خود کنترلی ما را به شدت کاهش دهد. خود کنترلی یکی از اصلی ترین مهارت های تفکر است که به ما کمک می کند احساسات و رفتارهایمان را در راستای یک تصمیم گیری خوب کنترل هدایت کنیم.

اکنون آخرین تحقیقات دانشمندان نشان داده است: بد خوابی یا بی خوابی این موجب سلب این ویژگی اساسی رفتاری می شود. بر همین اساس، خواب های منقطع و کمبود خواب می تواند مشکلات جدی برای توجه و تمرکز ما ایجاد کنند، نتیجه چنین فرایندی عدم توانایی برای تصمیم گیری های درست در لحظه های حساس و حتی از کوره در رفتن در تعاملات روزانه است. بنابراین هرچند عواملی مانند سن، برخی بیماری ها یا عادت های رفتاری نامناسب می تواند کیفیت ما را تحت تأثیر قرار دهد، ولی اگر در طول روز بی حوصله هستید، با دیگران درگیر می شوید و بازده کاری مناسبی ندارید بهتر است هر چه سریع تر مروری بر عادت های خوابیدن خود داشته باشید.

منبع scienceworldreport

انتهای پیام