از شب گذشته خبرهای حوزه پزشکی و سلامت با پوشش دهی آخرین اخبار از زلزله 5.7 ریشتری در استان خراسان شمالی مخابره شد و پیش بینی شرایط جوی کشور و یافته های جدید محققان دنیا از دیگر سرفصل های سرویس اخباز پزشکی دکتر سلام بود.

مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی بیست و چهارم اردیبهشت ماه را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز یکشنبه 24 ام اردیبهشت ماه قرار داده شده است عبارتند از:

 

“ اقیانوس منبع ایده‌آلی برای تولید برق”، “کاهش مصرف داروهای شیمیایی با طب هومیوپاتی” ، “وضعیت جوی دو روز آتی کشور”، “مقایسه حس بویایی انسانها با حیوانات”، “جدیدترین اخبار از زلزله خراسان شمالی”، “شرایط آب و هوای تهران”، “تفاوت گفتار راست دست ها و چپ دست ها”، “بررسی امکان زندگی در کره ماه” ،”طراحی کلاهی برای کاهش تصادفات با موتورسیکلت” ، “بحران رواج شیوع ابولا در جمهوری کنگو”

 

اقیانوس منبع ایده‌آلی برای تولید برق

استفاده از انرژی های تجدید پذیر به منظور تولید برقی یکی از اهداف دولت ها و پژوهشگران کشورهای مختلف است که سعی دارند بدین وسیله در هزینه ها و مدیریت سوخت های ناپذیر خود برنامه ریزی کنند و از انرژی های پاکی همچون آب اقیانوس ها و خورشید استفاده نمایند.

 

کاهش مصرف داروهای شیمیایی با طب هومیوپاتی

همه ی بیماران، از عوارض داروهای شیمیایی با خبر هستند و همگی به دنبال راهکارهایی می گردند که بتواند این عوارض دارویی را کم کند. آیا می دانید با استفاده از طب هومیوپاتی، می توان این عوارض دارویی را تا حد خیلی زیادی کم کرد. شاید برایتان سوال باشد که آیا مصرف داروهای شیمیایی همزمان با مصرف داروی هومیوپاتی امکان پذیر است؟

 

وضعیت جوی دو روز آتی کشور

سامانه جدید بارش زایی که از غرب کشور وارد خواهد شد آسمان استان های غربی و مرکزی ایران را تحت تاثیر بارش های خود قرار می دهد و بنابر اعلام سازمان هواشناسی طی دو روز آتی بارندگی در اکثر استان های کشور به وقوع خواهد پیوست.

 

مقایسه حس بویایی انسانها با حیوانات

در گذشته پژوهشگران بر این باور بودند که حس بویایی برخی از حیوانات و پستانداران از حس بویایی انسان قوی تر است اما حال با بررسی مطالعات ژنتیکی و آزمایش آن ها محققین دریافتند که انسان طیف گسترده تری از بویایی را دارا می باشد.

 

جدیدترین اخبار از زلزله خراسان شمالی

پس از گذشت کمتر از ۲۴ ساعت از وقوع زمین لرزه در استان خراسان شمالی با مرکزیت بجنورد هنوز عملیات امداد رسانی به بیش از ۴۰۰ هم وطن که در این حادثه آسیب دیده اند ادامه دارد و متاسفانه دو نفر از مردم این منطقه نیز کشته شده اند.

 

شرایط آب و هوای تهران

پس از بارش های متداوم چند هفته اخیر تهران با اعلام سازمان هواشناسی پایتخت این روزها در شرایط جوی پایدار به سر خواهد برد و پدیده غالب در تهران وزش باد شدید خواهد بود که البته طی چند روز آتی بارش های پراکنده ای را نیز در پایتخت شاهد خواهیم بود.

 

تفاوت گفتار راست دست ها و چپ دست ها

در یک بررسی جدید که توسط محققان صورت پذیرفت مشخص شد راست دست بودن و یا چپ دست بودن تاثیر جالبی بر روی نوع گفتار و پردازش زبانی در انسان ها می گذارد و سرعت عملکرد مغز در میان افراد راست دست و چپ دست متفاوت است.

 

بررسی امکان زندگی در کره ماه

زندگی در فضایی خارج از کره زمین برای انسان لذت بخش و جذاب است به همین دلیل محققان زیادی با استفاده از شرایط زیستی سیارات دیگر امکان زندگی در آن ها را بررسی می کنند،به تازگی گروهی پژوهشگر امکان زندگی در کره ماه را با شبیه سازی زندگی در آن محیط را مورد آزمایش قرار داده اند.

 

طراحی کلاهی برای کاهش تصادفات با موتورسیکلت

ایمنی موتورسواران همواره یکی از دغدغه ها و نگرانی های مدیران حوزه سلامت بوده است که به همین دلیل گروهی از مبتکران فرانسوی با هدف جلوگیری از تصادفات رانندگان موتور سیکلت اقدام به طراحی و ساخت کلاه ایمنی هوشمندی نموده اند که قابلیت های جالبی دارد.

 

بحران رواج شیوع ابولا در جمهوری کنگو

بیماری ابولا یک نوع بیماری است که ناقل آن ویروس ابولا است و پس از ورود به بدن فرد با تب شدید و خون ریزی مواجه می شود و بسیار خطرناک و کشنده است،این ویروس بیشتر در کشورهایی که بهداشت عمومی ضعیفی دارند شایع است.

 

تهیه و تدوین آرش توکلی

هرگونه استفاده  با درج مجله اخبار پزشکی دکتر سلام مجاز می باشد.