پوست سالم نماد بارز شادابی و نشاط انسان است پس برای حفظ جذابیت و زیبایی جوانی، مراقبت از پوست خود را باید در اولویت قرار دهید. آر اف فرکشنال در کلینیک سپیدار یکی از روش های محبوب مراقبت از پوست است؛ اما جوان سازی با آر اف فرکشنال برای چه افرادی مناسب است؟ پزشکان کلینیک زیبایی سپیدار در سعادت آباد بر این باورند که افراد بین سنین 30 تا 50 سال، که بافت پوست آن ها شلی خفیف تا متوسطی دارد و هنوز وارد مرحله حاد نشده است و نیازی به اصلاح عضله یا تزریق چربی زیرپوست ندارند، گزینه مناسبی برای درمان با آر اف فرکشنال هستند. با نفوذ انرژی آر اف به لایه های زیرین پوست و بهبود ساختار بافت آن، پوست نیز سفت می شود. درمان با آر اف فرکشنال یک گزینه طلایی برای افرادی است که نمی خواهند از درمان های تهاجمی مثل جراحی برای افتادگی و شلی پوست در نواحی گونه ها، خط فک، زیر چشم ها، گردن و پیشانی استفاده کنند.

جوان سازی با آر اف فرکشنال برای چه افرادی مناسب است؟

قبل از هر چیز بد نیست که بدانید آر اف فرکشنال با هایفو تفاوت هایی دارد اما هر دو از روش های جوانسازی محبوب هستند. در روش آراف فرکشنال، انرژی رادیوفرکانس توسط سوزن های بسیار کوچک و ظریفی به لایه های عمیق پوست منتقل می شود و موجب تحریک فیبرهای کلاژن و الاستین پوست می شود که ضمن ترمیم و بازسازی قسمت های آسیب  دیده پوست، حالتی صاف و مستحکم به پوست می دهد. با ترکیب آر اف فرکشنال با سایر روش های درمان زیبایی، می توان درمان هایی مثل جوان سازی و سفت کردن پوست تا حذف موها و درمان سلولیت را انجام داد. پزشک معالج قبل از شروع درمان سوابق پزشکی شما را بررسی  و برای کاهش درد از کرم بی حسی موضعی در محل تحت درمان استفاده می کند و همچنین ژلی به محل درمان مالیده می شود تا به عنوان یک لایه حائل بین سطح پوست و هندپیس دستگاه عمل کند. با نفوذ امواج آر اف به لایه های زیرین پوست حالت الاستین و کشسانی پوست افزایش یافته و پوست سفت و محکم می شود. بهتر است قبل از درمان در معرض آفتاب قرار نگیرید و با شستشوی پوست هر گونه چربی و مواد آرایشی را از پوست خود پاک کنید.

نتایج درمان با آر اف فرکشنال

درمان با آر اف فرکشنال ضمن حجم دهی و سفت و مستحکم کردن پوست، خطوط و چین و چروک های پوست را کاهش می دهد و موجب جوان سازی و بهبود کیفیت پوست می شود. آر اف برای انواع پوست، اعم از تیره، حساس، برنزه و مستعد هایپرپیگمنتاسیون مناسب است و نتایج بلافاصله با سفت شدن پوست قابل مشاهده است؛ اما اکثر بیماران برای گرفتن نتایج کامل به 3 تا 4 جلسه درمانی به فاصله زمانی یک ماه نیاز دارند. آر اف فرکشنال، یک روش درمان غیرجراحی، سریع، ایمن، بدون درد، با دوران نقاهت وعوارض جانبی کم است. همچنین آر اف فرکشنال برای درمان اسکار آکنه و اسکار آبله مرغان، بافت نامناسب و عدم یکنواختی پوست، افتادگی خفیف تا متوسط پوست، رفع خطوط ریز و چین و چروک صورت، بهبود استرچ مارک ها و کوچک کردن روزنه های پوستی، کاربرد دارد. درمان به طور معمول با توجه به موضع تحت درمان، کمتر از یک ساعت طول می کشد و عوارض اندکی مثل قرمزی پوست، طی مدت زمان اندکی برطرف می شود. ماندگاری نتایج حدود 6 ماه تا یک سال است که پس از آن، درمان نیاز به تکرار دارد.

مزیت خیلی خاص و ویژه درمان با دستگاه آر اف فرکشنال این است که اندازه ورود سوزن به پوست و میزان نفوذ امواج به پوست، با توجه به نوع پوست و منطقه پوست و کاربرد درمانی توسط پزشک قابل تنظیم است و به لایه سطحی پوست در این نوع درمان آسیبی وارد نمی شود.

مراقبت های پس از درمان با آر اف فرکشنال

موفقیت درمان به عوامل متعددی مثل مهارت پزشک معالج، کیفیت تجهیزات و… بستگی دارد،  اما رعایت مراقبت ها و توصیه های زیر تآثیر زیادی در موفقیت نهایی درمان دارد؛ پس رعایت نکات زیر الزامی است:

 • به مدت 3 روز پس از درمان از مصرف کرم های ضد آفتاب و محصولات پوستی شیمیایی مانند کرم های مراقبتی، اجتناب کنید.
 • تا چند روز بعد از درمان از مصرف محصولات پوستی تهاجمی مانند کرم های لایه بردار، خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته بعد از درمان از قرارگرفتن در مقابل اشعه مستقیم آفتاب، بپرهیزید.
 • از خاراندن نواحی تحت درمان دوری کنید و پوست های خشک شده را با دست نکنید.
 • استفاده از کمپرس سرد در ناحیه تحت درمان در صورت نیاز، منعی ندارد.
 • افرادی که در بدن خود دستگاه های الکتریکی نظیر پیس میکر یا ایمپلنت های فلزی نظیر اتصالات فلزی مفصلی یا دریچه های قلب دارند، نباید تحت درمان با آر اف قرار بگیرند.

 

 

موارد منع استفاده از آر اف فرکشنال برای جوان سازی پوست

استفاده از آر اف فرکشنال ممکن است به دلایلی برای بعضی از افراد فایده چندانی نداشته باشد یا مضر باشد، بنابراین بهتر است افراد زیر از این نوع درمان خود داری کنند:

 

 • افرادی که فشار خون آن ها بالا ست.
 • بانوانی که در دوره بارداری هستند.
 • افرادی که به تازگی در معرض نور آفتاب بوده اند و پوستشان شل شده است.
 • کسانی که مبتلا به بیماری دیابت هستند.
 • افرادی که احتمال دارد پس از درمان، در پوست آن ها گوشت اضافه ایجاد شود.
 • افرادی که ضایعات و التهابات پوستی دارند.
 • کسانی که در ناحیه تحت درمان، خالکوبی دارند.
 • کسانی که مبتلا به بیماری اختلال انعقاد خون هستند.
 • افرادی که به فلز طلای به کار رفته در سوزن های دستگاه، حساسیت دارند.

هزینه جوان سازی پوست با آر اف فرکشنال

با توجه به اینکه آسیب پوست هر فردی با فرد دیگر متفاوت است، هزینه درمان با آر اف، به شدت عارضه پوستی، بزرگی ناحیه درمان، حق‌الزحمه متخصص، تعداد ناحیه‌های مورد نظر، مدت زمان درمان و موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی، بستگی دارد. تنها پس از معاینه دقیق می توان هزینه دقیق درمان با آر اف فرکشنال را تعیین کرد؛ البته چون این نوع درمان، عمل زیبایی محسوب می شود تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی گیرد.

 

جوان سازی با آر اف فرکشنال در کلینیک سپیدار

چه کسی می تواند ادعا کند که با دیدن پوست شاداب و بشاش خود در آینه، انرژی و نشاطش افزایش پیدا نمی کند؟ اما برای حفظ این جوانی و جذابیت راهکارهایی وجود دارد که مؤثرترین آن ها، جوان سازی پوست با روش آر اف فرکشنال است. کلینیک زیبایی سپیدار در سعادت آباد با سال ها سابقه در زمینه ارائه خدمات زیبایی و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و مجرب ترین تیم درمانی آمادگی دارد تا شما مراجعین محترم را در جوان سازی پوستتان با روش آر اف فرکشنال  کمک کند. مشاوره رایگان با کادر متخصص این مرکز، قبل از هر تصمیمی، به شما کمک می کند تا بهتریین گزینه درمانی متناسب با شرایط خود را انتخاب و با پرداخت هزینه ای معقول و متعارف، به اهداف درمانی مورد نظر خود برسید.