این روزها حرکت با تکنولوژی و سرعت بالای فناوری، انسان را به فکر داشته که بتواند تمام امور خود را در این قالب جای دهد. بیشتر حوزه های شغلی با وجود گسترش اینترنت تلاش دارند تا مشتریان خود را از این مسیر به سمت خود راهنمایی کنند. حجم زیاد اطلاعات در بستر اینترنت بعلاوه ی استفاده ی روزمره ی تمام اقشار از آن طب مارکتینگ را بر آن داشت که با بهترین کیفیت و سرعت ممکنه دست به جمع آوری مجموعه ای هدفمند و بسیار متخصص در امر طراحی سایت پزشکی بزنند. در این مجموعه پزشکان و فعالان حوزه درمان و زیبایی به راحتی می توانند طراحی سایت و سئوی سایت خود و همچنین تبلیغات فضای مجازی خود را به گروهی حرفه ای بسپارند و بازخورد آن مطمئن باشند.

سایت های پزشکی با هدف ایجاد فضایی برای اطلاع رسانی بیشتر و تعامل بهتر با مراجعه کنندگان ایجاد می شوند؛ ایجاد محتوایی مفید و کارآمد مرحله ی بعدی برای جلب رضایت مخاطبان است که باید همسو با اهداف پزشک شکل گیرد. تدوین یک استراتژی بازاریابی برای پزشک به نوعی که بتواند به سادگی مخاطبانی وفادار را جذب کند هدف مجموعه ی طب مارکتینگ است.

چرا یک پزشک به تبلیغات پزشکی نیاز دارد؟

همانند دیگر حوزه ها بازاریابی در حوزه ی پزشکی نیز متعارف است و به شیوه های مختلفی انجام می شود؛ شما هم حتما چاپ تراکت را به خاطر دارید اما باید قبول کنیم این روزها کمتر کسی به این نوع تبلیغات دل می بندد؛ برای بازاریابی بهتر و موثرتر باید سراغ همان جایی بروید که افراد و مخاطبانتان در آن زمان زیادی را می گذرانند، آنجا جایی جز بستر شبکه های اجتماعی و موتورهای جست و جو نیست. بهترین پزشکان هم از تبلیغات پزشکی برای بازاریابی و جذب افراد استفاده می کنند. استراتژی تدوین شده بعلاوه ی اجرای درست می تواند تضمین کننده ی یک تبلیغات موثر قلمداد شود.

تبلیغات در حوزه پزشکی با روش های گوناگونی اعم از فعالیت در صفحات اجتماعی، تولید محتوا در سایت و … قابل انجام است. روش های دهان به دهان و سنتی هنوز هم در این حوزه طرفداران خود را دارد اما اگر بخواهید همپای دیگر پزشکان پیش بروید باید از شیوه های مدرن بازاریابی در کنار بحث برندسازی استفاده کنید.

رقابت در حوزه ی پزشکی به صورت آنلاین چقدر است؟

بعد از طراحی سایت پزشکی نوبت به رقابت با دیگر پزشکان در حوزه ی مورد نظر می رسد. نقشه ی راه یک سایت پزشکی باید با مشاوره با اهل فن این حوزه انجام گیرد. سئو سایت پزشکی قدم مهمی است که در رقابت باید مورد توجه قرار گیرد.

تولید محتوا از بخش های عمده و حیاتی سئو سایت پزشکی است که علاوه بر صحت محتوای تولید شده؛ سئو محتوا نیز باید مد نظر گرفته شود.

یک محتوا یونیک پزشکی باید از منابع درست و قابل اعتماد استخراج شود و به صورتی دقیق و ساده به مخاطب انتقال پیدا کند. یونیک بودن محتوا از آنجایی که یک فاکتور مهم در رقابت شماست حتما باید توسط متخصصین انجام پذیرد. رقابت در حوزه ی پزشکی آن هم با وجود همه گیری کرونا قانونی نانوشته برای پزشکان محسوب می شود، از زمان همه گیری کرونا عده ی زیادی از پزشکان برای سهولت و جلوگیری از شیوع بیماری اقدام به طراحی سایت پزشکی خود کرده اند و با این کار توانسته اند مخاطبان هدف بسیاری را به خود جلب کنند. یک سایت پزشکی مناسب و استاندارد به بهترین شیوه ی ممکن مخاطبان و بیماران را در پیدا کردن جواب سوالات و دسترسی به اطلاعات مورد نیاز یاری می کند.

چطور می توان با تبلیغات پزشکی مخاطبان و بیماران را وفادار کرد؟

میزان خدمات و راحتی بیمار در پیدا کردن یک پزشک و استفاده از خدمات مطب یک امر طبیعی است؛ اما اینکه یک پزشک در فضای مجازی به چه میزان فعال است و محتوای ارزشمند برای مخاطبان و بیماران تولید می کند می تواند فاکتور بسیار مهمی برای وفاداری مخاطبان باشد. زبان ساده و لحن صمیمی یکی از جنبه های مثبت در وفادار کردن افراد محسوب می شود که در تبلیغات پزشکی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

بیماران قبل از مراجعه به پزشک در موتورهای جست و جو به دنبال علائم و مشخصات بیماری خود یا پزشک خود هستند، اگر یک پزشک بتواند بیشترین اطلاعات را به مخاطب خود برساند می تواند در حوزه ی خود به یک وزنه تبدیل شود این امر فقط در صورتی امکان پذیر است که جامعه هدف یا پرسونای خود را به خوبی شناسایی کرده و برای آن ها ارزش قائل شود.

طراحی سایت پزشکی در 3 روز! در صفحه اول گوگل در یک ماه؟!

اینکه یک سایت پزشکی تازه تاسیس در برخی کلمات در صفحه اول گوگل ظاهر شود در نگاه اول ممکن است دشوار و غیرممکن باشد؛ اما با یک استراتژی محتوای مناسب، اقدامات سئویoffpage  و onpage  بدون تبلیغات و فقط با چند رپورتاژ خوب می توان در کمترین زمان و هزینه ممکن، بالاترین جایگاه مناسب در صفحات گوگل را از آن خود کرد. واگذاری این امر به متخصصان این حوزه قطعا شما را از صرف هزینه های بالا باز خواهد داشت. گروه تخصصی طب مارکتینگ یکی از بهترین آژانس های تبلیغات پزشکی به شمار می آید و مشاوران طب مارکتینگ آماده پاسخگویی سوالات و ارائه مشاوره در زمینه های مختلف تبلیغات پزشکی به شما بزرگواران هستند.

وبسایت : www.tebmarketing.com

اینستاگرام : tebmarketing

تلفن : 02122644773  – 02126643064

واتساپ : 09379900134