ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
کلینیک امرو
کلینیک اُمرو
فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و بینی
کلینیک آلما/ ساختمان پزشکان
کلینیک دندان پزشکی آلما
کلینیک تخصصی دندان پزشکی
گلدن رویال
گلدن رویال
پوست، لیزر و زیبایی
دکتر شاهین کریمیان
دکتر شاهین کریمیان
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
دکتر منوچهر شهسواری
دکتر منوچهر شهسواری
فوق‌تخصص فلوشیپ لیزر
دکتر فلاح/ساختمان پزشکان
کلینیک دندانپزشکی دکتر فلاح
دندانپزشک
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دکتر وحید عارفی ( ساختمان پزشکان)
دکتر وحید عارفی
جراح و متخصص بیماری‌های لثه(پریودانتیکس)
دکتر ابوالفضل صالح‌راد
دکتر ابوالفضل صالح‌راد
متخصص گوش،حلق و بینی
دکتر ترنگ آقا بیگی/ ساختمان پزشکان
دکتر ترنگ آقا بیگی
دندانپزشک
کلینیک دندان پزشکی دکتر مرضیه مظفری/ ساختمان پزشکان
دکتر مرضیه مظفری
دندان پزشک ( ونیر کامپوزیت، لمینیت سرامیکی، روکش های تمام سرامیکی و ...)
دکتر محمد سعیدی
دکتر محمد سعیدی
متخصص بیماریهای پوست ،مو ،زیبایی و لیزر درمانی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
کلینیک جوان
کلینیک جوان
پوست، زیبایی و لیزر
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
به شما توصیه می کنم که تنها از روی هوس بینی خود را تغییر ندهید. پس از ایجاد تغییر در ...

بخش های مطالب

اشتراک گذاری با دوستان

رینوپلاستی چیست؟ و چگونه انجام می گیرد؟

رینوپلاستی چیست؟ و چگونه انجام می گیرد؟

رینوپلاستی چیست؟ و چگونه انجام می گیرد؟

رینو پلاستی (که با نام عمل بینی یا شکل دادن به بینی نیز شناخته می شود) عمل جراحی تغيير ش كل خارج بینی است و هدف آن جذاب تر کردن شکل بینی است. از میان اعمال زیبایی بی شمار، رینوپلاستی پیچیده ترین، ناشناخته ترین و دشوارترین عمل جراحی است.
به شما توصیه می کنم که تنها از روی هوس بینی خود را تغییر ندهید. پس از ایجاد تغییر در بینی، باز پس گیری بینی قدیمی بسیار دشوار است. یکی از جالب ترین نتایج جراحی من، موجب ناراحتی زیاد بیمار شد. هنگامی که اعضای خانواده، بینی تازه او را دیدند، به او گفتند که دیگر یک یونانی نیست، او درخواست کرد بینی اش به حالت اول برگردانده شود اما انجام چنین کاری عملا غیر ممکن بود.

آشنایی با آناتومی بینی

این بینی کوچک و به ظاهر ساده، در واقع بسیار پیچیده است. شبکه ساختار حمایتی بینی شما از استخوان های بینی تشکیل شده، که حرکت ندارند و در فاصله پلک تحتانی و غضروف بینی قرار گرفته اند. (غضروف بینی متحرک است و شکل بینی و انتهای آن را ثابت نگه می دارد. فضای درونی بینی توسط تیغه بینی به دو مجرا تقسیم شده است.
حفرات بینی توسط مخاط پوشیده شده است، به استثنای ابتدای سوراخ های بینی که به وسيله پوست پوشیده شده اند. ساختمان عمودی میان دو سوراخ بینی که نوک بینی را به لب فوقانی متصل می کند کالوملا نامیده می شود. اتصال بینی به گونه ها در دو طرف را آلا می نامند.
اگر تیغه بینی به علت رشد ناهنجار یا ضربه شدید تغییر شکل دهد یا منحرف شود، شكل خارجی بینی کج و تابدار به نظر می رسد. برخی اوقات، اصلاح بینی کج نه تنها وضع تنفس شما را بهتر می کند، بلکه خرويف شما را نیز کاهش می دهد.
جراح با اصلاح یا کاهش اندازه و تغییر شکل غضروف و استخوانهای بینی، شکل و فرم بینی شما را تغییر می دهد. اگر به غضروف اضافی نیاز داشته باشید، از تیغه بینی، گوش یا از دنده عاریت گرفته شده و برای اصلاح ناحیه ای فرورفته با آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد. برای بهبود شکل نوک بینی، غضروف مفید است.
به طور کلی، جز در موارد رینوپلاستی باز، جراح برش را در خارج از بینی در کالوملا ایجاد می کند می کند. ایجاد می کند که قاعده بینی ش ما را کوچک تر می کند.
نوک بینی پهن با برداشتن پوست آن کوچک تر نمی شود، همچنین با برداشتن پوست روی بینی مجاری آن تنگ تر نمی شود. کوچک کردن آنها به وسیله بریدن غضروف، ایجاد سوتورهای ثابت نگه دارنده، یا هر دوی آنها میسراست.

درباره ی دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام) است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی