آیا تا به حال در مورد پوشیدن کفش مناسب فکر کرده اید؟ اما باید بدانید کفش مناسب کفش های کلاسیک با پشتیبانی و کشش مناسب هستند که  شما را از لغزش نگه می دارند. پس هنگام خرید کفش گول تبلیغات را نخورید.

خصوصیت کفش مناسب:

  • پاشنه ضخیم برای جذب شوک در زمانی که پای شما به زمین برخورد می کند
  • زیر سازی قدام پا و انعطاف پذیری برای زمانی که شما تحت فشار هستید
  • داشتن قوس خوب و مناسب پا

شاید شما تبلیغات زیادی برای کفش دیده باشید اما دقت کنید. آنها ممکن است، باعث درد پاشنه پا، یا درد پا به نام التهاب غلاف کف پا شوند.

کفش مناسب پیاده روی:

اطمینان حاصل کنید که شما کفش پیاده روی یا کفش ورزشی مناسب را پوشیده اید. کفشی که از مچ تا پاشنه پای شما را محافظت می کند و همچنین شوک ناشی از بالا و پایین رفتن از تپه را کاهش دهد.

کفش مناسب بدنسازی:

هنگامی که شما در ورزشگاه هستید، شما نیاز به یک کفش که می تواند طیف گسترده ای از حرکات و فعالیت ها را اداره کند دارید. کفش ورزشی همه منظوره برای بسیاری از ورزش های محبوب و تمرینات به کارمی رود.

کفش مناسب ایروبیک:

رفتن به یک کلاس ایروبیک  ویا دیگر ورزش ها نیاز به کفش مناسب دارد. با کمال تعجب کفش های پارچه ای ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشند. ولی می توانند به مچ پا و زانوی شما آسیب برسانند. کفش ورزشی باله امن تر است زیرا به شما اجازه ایجاد حرکات نرم  را می دهند در هنگامی که مچ پا یا زانو را می کشید.

کفش مناسب فوتبال:

کفش های فوتبال برای زمین نرم، مرطوب و یا گل آلود مفید خواهند بود. برآمدگی پلاستیکی کوچکی که در زیر آنها وجود دارد می تواند شما را از لغزش و سقوط مصون نگه دارد. شما برای فوتبال و حرکات مچ پا به کفش های مخصوص فوتبال نیاز دارید.

کفش مناسب بسکتبال:

پوشیدن کفش باعث جلوگیری از صدمه زدن به مچ پا می شود. کفش بسکتبال برای پشتیبانی سریع سمت به سمت حرکات پا و بدن طراحی شده است. به خصوص زمانی که بدن و پاها به سمت یا جهتی ناگهانی تغییر کنند.

تعویض کفش:

اگر شما نیاز به یک جفت جدید دارید نشانه ای از خوردگی کف پا است. اگر کف و دو طرف و یا وسط کفش ها فرسوده شود این زمانی است که باید کفش جدید را جایگزین کفش های قدیمی کنید.

صندل:

اگر راه رفتن طولانی مدت مثلاً 10 تا 15 دقیقه ای دارید از صندل استفاده نکنید زیرا پشتیبانی صندل برای پای شما صفر است. بهترین راه برای تنفس پا و انگشتان پا استفاده از صندل است. ولی ممکن است منجر به شکستن و له شدن پای شما شوند. یا ممکن است پای شما تاول و پینه بزند. پس قبل از خروج از منزل، برنامه خود را برای پوشیدن کفش مناسب بدانید.

تاثیر وزن کفش بر کیفیت دویدن ، پوشیدن کفش مناسب با این ویژگی ها

دکتر سلام