سوالات متداول افراد در مورد کاشت مو کلینیک امرو

کاشت موی مدرن برای اولین بار در دهه 1930 در ژاپن انجام شد و در جهان غرب، اولین بار در دهه 1950 آغاز شد. تکنیک های پیوند مو با پیشرفت تکنولوژی روزانه تکنیک های پیوند مو و درک بهتر ساختار مو و پوست سر کامل شده است.

امروزه تقریبا 50 درصد مردان بالای 50 سال با مشکلات ریزش مو مواجه هستند. به همین دلیل، از پیوند مو اغلب به عنوان جراحی زیبایی انجام گرفته توسط مردان یاد می شود.

البته ریزش مو فقط یک مسئله مردانه نیست. بسیاری از زنان نیز از ریزش مو یا کم پشت بودن موهای خود رنج می برند.

از دست دادن مو می تواند به عنوان یک نتیجه از ارث بری ژنتیکی، پیری، آسیب های دردناک و یا بیماری های مختلف دیده می شود.

برای کاشت مو اگر موهای کافی در بدن وجود داشته باشد، می توان آن را به طور موفقیت آمیزی برای همه افراد در هر نقطه بدن که دچار بی مویی هست، استفاده کرد. این می تواند نه تنها در پوست سر، بلکه در از بین بردن تمام مناطق بدن مانند ابرو، سبیل یا ریش باشد.

کاشت مو چه مدت طول می کشد؟

کاشت مو ممکن است به چندین ساعت و روز زمان نیاز داشته باشد. زمان مورد نیاز بستگی دارد به میزان ریزش مو. اگر ناحیه بی مو بیش از حد بزرگ باشد، برای تکمیل درمان ممکن است چند جلسه نیاز باشد. معمولا مداخله با آرامبخش (آرام بخش) تحت بیهوشی موضعی انجام می شود.

چه مدت طول می کشد تا بعد از عمل کاشت مو به زندگی عادی روزانه و اجتماعی خود بازگردیم؟

پس از پیوند مو، یک باند مخصوص برای سر استفاده می شود. فرد را می توان در 1-2 ساعت تخلیه کرد. ممکن است با درد مضطرب برای درد که ممکن است نادر باشد کنترل شود. معمولا بعد از اینکه 3 روز استراحت منزل بسته می شود، معمولا می تواند به یک کسب و کار تبدیل شود. اولین پانسمان در روز پنجم انجام می شود.

آیا موهای کاشته شده  پس از کاشت مو دچار ریزش می شوند ؟

موی کاشته شده در چند هفته پس از کاشت ریخته می شود. این یک وضعیت عادی است و بعد از 3-4 ماه دوباره ظاهر خواهد شد. هنگامی که این ناهنجاری موقت بهبود یابد، ریشه موهای متصل به شخص خود را حفظ می کنند و نمی توانند ریخته شوند.

با این وجود، موی اصلی در یک منطقه ممکن است با گذشت زمان از بین برود و با توجه به کاهش تراکم مو در آینده ممکن است پچ جدید مو در آینده طراحی شود.

اگر ریزش مو پس از عمل جراحی پیشرونده است، به خصوص اگر منطقه جدید موی شکل ظاهر طبیعی نیست، ممکن است جراحی اضافی در آینده مورد نیاز باشد.

آیا خطراتی برای افرادی که پیوند مو انجام می دهند وجود دارد؟

پیوند مو، مانند هر روش پزشکی، خطرات مختلفی را شامل می شود. کاشت مو یک عمل طولانی مدت است و با توجه به درجه ریزش مو و ناحیه مورد نظر شما، ممکن است به یک دوره چند ساله درمانی نیاز داشته باشید. عوارض احتمالی در عمل پیوند مو شامل شکست در دستیابی به نتیجه مطلوب، عفونت است.