بسیاری از افراد زمانی که از اتومبیل برای حمل و نقل و به ویژه برای سفرهای طولانی مدت استفاده میکنند، دچار تهوع می شوند و لحظاتی که می بایست از آن ها لذت ببرند را از دست خواهند داد. همچنین خانم های باردار در ماه های اول بارداری خود دچار تهوع می شوند و وضعیت جسمی مناسبی به این علت ندارند. پژوهشگران با انجام آزمایش ها و تحقیقات فراوان موفق به ساخت دستبندی شده اند که حالت تهوع در این دو وضعیت را از بین می برد و شادی را برای افرادی از این دست، به ارمغان می آورند.

هم رسان: افراد زیادی به «بیماری اتومبیل» مبتلا هستند. آن‌ها در سفر با اتومبیل دچار سردرد و تهوع می‌شوند. حالا تحقیقات نشان داده جریان الکتریسته می‌تواند با این قضیه مقابله کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، این دقیقاً همان چیزی است که دستبند ضد تهوع و استفراغ CinvStop به کار بسته تا شوک الکتریکی و کاملاً نامحسوس تولید کند. این دستبند به دستکاری سیگنال‌های عصبی افراد می‌پردازد تا حواس آن‌ها را از سفر طولانی که در آن هستند پرت کند.
این دستبند با انتشار پالس‌هایی خاص با فرکانس پایین، بر روی سیگنال‌های عصب واگ که به معده وارد و از آن خارج می‌شوند وارد عمل می‌شود تا از انتقال سیگنال‌های تهوع از مغز به معده جلوگیری کند. علاوه بر این، میزان حرکت دودی غیر طبیعی معده را نیز کاهش می‌دهد.
فقط کافی است این دستبند را به مچ دست خود ببندید تا دو الکترود ارتباط ملایمی با پوست شما برقرار کنند. سپس با آغاز سفر دکمه مورد نظر را فشار داده تا برای همیشه از تهوع و درد معده رهایی یابید.
همچنین این وسیله می‌تواند برای مبارزه با تهوع‌های بارداری و شیمی درمانی نیز استفاده شود.

همرسان