ویتامین B9 یا فولیک اسید از جمله مفید ترین مواد مورد نیاز بدن است. مصرف فولیک اسید می تواند سبب پیشگیری از بیماری های فراونی از جمله بیماری های مادر زادی مانند بیماری های قلبی و یا پوکی استخوان شود. پزشکان معتقدند مصرف فولیک اسید فواید بسیار زیادی را برای مادران باردار در پی دارد. با دکتر سلام همراه باشید.

مطالعه جدیدی بیان می‌کند که فولیک اسید بیشتر در حین بارداری مادری که دارای عوامل خطرساز قلبی است، ممکن است باعث کاهش خطر ابتلای کودکان به فشار خون شود.

دکتر شیاوبین ونگ، متخصص اطفال دانشگاه بوستون، گفت: «مطالعه ما به شواهد مبنی بر نشأت گرفتن فشار خون از اوایل زندگی می‌افزایند.»
وی گفت: «یافته‌های ما امکان ارزیابی زودهنگام خطر را بالا می‌برد و مداخله قبل از لقاح یا در طول حاملگی ممکن است به کشف راه‌هایی برای جلوگیری از فشار خون و عواقب آن در طول زندگی و نسل‌های بعدی بی‌انجامد.»
او و همکارانش به بررسی اطلاعات نزدیک به ۱۳۰۰ مادر و کودک از زمان تولد پرداختند. این مادران و کودکان از سال ۲۰۰۳ تا سال ۲۰۱۴ مورد پیگیری قرار گرفتند. دوسوم آنها سیاه‌پوست و نزدیک به ۲۰ درصد آنها از نژاد هیسپانیک بودند.
میزان بالاتر فولیک اسید در طول حاملگی با کاهش ۴۰ درصدی خطر فشار خون در کودکان مادران مبتلا به عوامل خطرساز قلبی ارتباط داشت.
این مطالعه در روز ۸ مارس در American Journal of Hypertension منتشر شد.

منبع: سلامانه