بارداری در فصل بهار و مراقبت های لازم

بارداری در فصل بهار با مشکلاتی مانند خشکی پوست و آفتاب سوختگی همراه است. متخصصان توصیه می کنند زنان باردار در فصل بهار به نکاتی که مربوط به سلامت آنان می شود، حساسیت بیشتری نشان دهند. در این مطلب قصد داریم به بیان توصیه هایی در خصوص بارداری در فصل بهار و به دنیا آمدن کودک در فصل بهار بپردازیم.

شايد باردار شدن در اوايل بهار به فرزند آينده‌تان خيري نرساند اما به دنيا آمدنش در اين فصل مي‌تواند در كنار تهديد كردن سلامتي‌اش به زندگي او خدمت هم كند. فواید و مضرات به دنیا آمدن نوزاد در فصل بهار را در این قسمت بیان خواهیم نمود:

شادتر مي‌شود

متولدان فصل بهار و تابستان، زندگي شادتري دارند و بيشتر احساس رفاه و شادي مي‌كنند.

ممكن است سرطان بگيرد

از نظر پژوهشگران هر فصلی بیماری خاصی را بهمراه می‌آورد. محققان دانشگاه استنفورد در جریان بررسی‌های‌شان دريافته‌اند احتمال ابتلا به سرطان در ميان متولدان بهار بيشتر است. محققان بر اين باورند ضعف سيستم ايمني و ابتلا به سرطان مي‌تواند از عواقب متولد شدن در فصل زيباي بهار باشد.

از روي مبل تكان نمي‌خورد

محققان مي‌گويند تقصير شما نيست كه كند، كم‌تحرك يا تنبل هستيد و حتي اگر وزن‌تان از 100كيلو هم بالاتر برود، سراغ ورزش كردن نمي‌رويد. از نظر پژوهشگران تولد شما در فصل بهار، دليل همه اين سستي‌ها و تنبلي‌هاست. متولدان فصل بهار ميل بيشتري به كم‌تحركي دارند و اغلب از نظر ديگران تنبل شناخته مي‌شوند.

اعصاب و معده‌اش به هم مي‌ريزد

بارداری در فصل بهار و مراقبت های لازم

بي‌اشتهايي عصبي هديه فصل بهار به متولدانش است. گفتيم كه از نظر پژوهشگران آمار خودكشي‌ها در اين فصل بالا مي‌رود اما به عقيده محققان، به جز افسردگي مبتلايان اين فصل دچار بيماري‌هاي رواني ديگري از قبيل بي‌اشتهايي عصبي هم مي‌شوند.

آخر خرداد باردار شوید

براي بچه‌دار شدن، چند ماه ديگر صبر كنيد يا اينكه در اين فرصت كوتاهي كه تا پايان تعطيلات مانده براي باردار شدن تلاش كنيد چراكه محققان معتقدند بچه‌هايي كه دوره جنيني‌شان در فاصله نيمه فروردين تا نيمه خرداد شروع مي‌شود، كم‌هوش‌تر از بچه‌هاي ديگر هستند و كندتر از آنها در مدرسه و دانشگاه پيشرفت مي‌كنند.

ديكتاتور مي‌شود

اگر تاريخ زايمان طبيعي شما نيمه خرداد ماه است، با سزارين كردن خودخواسته فرزندتان را ارديبهشتي نكنيد چراكه خواندن نتيجه بررسي‌هايي كه محققان انگليسي روي شغل افراد و ماه تولدشان انجام داده‌اند، متولدان فروردين و ارديبهشت را خوشحال نخواهد كرد. محققان مي‌گويند كساني كه در سه هفته آخر فروردین به دنيا مي‌آيند، احتمالا به جاي نابغه شدن ديكتاتور مي‌شوند.

ضعیف می‌شود

مجله تايم از ضعيف بودن سيستم ايمني بدن متولدان بهار خبر مي‌دهد بنابر اين گزارش كساني كه در ماه فروردين يا ارديبهشت متولد مي‌شوند، سيستم ايمني ضعيف‌تري نسبت به ديگران دارند و بيماري آرتريت‌ روماتوئيد، بيشتر از متولدان ديگر ماه‌ها سراغ اين افراد مي‌رود.

به عقیده متخصصان زنان باردار در فصل بهار باید به نکات زیر توجه کنند:

بارداری در فصل بهار و مراقبت های لازم

1- مقدار بیش تری از مایعات استفاده کنند.

2- زمانی که آفتاب با شدت بیشتری می تابد و در ساعاتی که این تابش مستقیم تر است زنان باردار نباید در معرض آفتاب قرار گیرند.

3- همچنین لباس هایی که زنان در این فصل استفاده می کنند باید سبک و راحت بوده، رنگ آن روشن و جنس آن از نخ یا کتان باشد.

4- زنان باردار باید به خاطر داشته باشند در طول روز پاها را بالا قرار داده و نمک کمتری مصرف کنند.

5- استفاده از کرم های ضدآفتاب نیز در این زمان لازم است و باید حداقل ۲۰ دقیقه قبل از این که در معرض آفتاب قرار گیرند، از این کرم ها استفاده کنند زیرا زنان باردار پوست حساس تری دارند.

6- غذایی که زن باردار می خورد باید سبک بوده و در وعده های غذایی بیشتر و به میزان کمتر استفاده شود تا از به وجود آمدن مشکلات هاضمه ای جلوگیری شود.

7- زنان باردار باید از رفتن به مناطق دور از شهر و مناطقی که از مراکز بهداشتی فاصله زیادی دارند، اجتناب کنند و در ماه های آخر بارداری نیز، تردد کمتری بیرون از خانه داشته باشند.

8- شنا کردن برای زنان باردار ممنوع نیست و این ورزش به دلیل تأثیر مثبتی که روی مفاصل و ستون فقرات دارد، می تواند مفید باشد.

9- اگر در انتظار این هستید که در بهار مادر شوید، صبح زود از خواب بیدار شوید و از دیدن یک صبح بهاری لذت ببرید. شب ها قدم بزنید و از دوران بارداری بدون هیچ گونه احساس استرسی لذت ببرید. در عین حال به یاد داشته باشید فصل بهار با انرژی مثبت همراه است.


هرگونه کپی برداری با لینک دهی مستقیم به سایت دکتر سلام مجاز است.

بیشتر بخوانید:

هفته چهلم بارداری و مراقبت های لازم

هفته سی و نهم بارداری و مراقبت های لازم

هفته سی و هشتم بارداری و مراقبت های لازم