moraghebathamelegi

 تغييرات ناشي از بارداري شامل تغییرات دراندام ها،تغييرات پستان ها,درد پستان ، احساس تورم و…هستند پس خودتان را برای آنها آماده کنید 

کودک شما در 40 هفته رشد می‌کند و بدن شما در طول این دوره تغییرات بسیاری را به خود خواهد دید که ما تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم.

 

بدن شما خون بیشتری تولید می‌کند

 

حجم کلی خون بدن شما 50% بیشتر از حد معمول می‌شود بنابراین تولید خون را تا 40% افزایش می‌دهد. ورزش‌هایی مانند ایروبیک، پیاده‌روی و شنا به سلامت قلب‌تان کمک می‌کند.

 

حس بویایی شما تقویت می‌شود

 

تغییر علایق شما به غذاها، این که گاهی یک غذایی را دوست دارید و گاهی خیر، به دلیل تغییرات بویایی شما است نه چشایی.

 

کودک شما قبل از شما تغذیه می‌کند

 

ضروری است که شما در طول بارداری سالم باشید. کودک شما تمام مواد مورد احتیاجش را از بدن شما می‌گیرد و این شما هستید که ممکن است به کمبود مواد، به خصوص آهن،  احتیاج پیدا کنید. مصرف یک لیوان آب پرتقال که سرشار از ویتامین سی است، به جذب آهم کمک می‌کند.

 

تنفس شما عمیق‌تر می‌شود

 

زمانی که رحم شما رشد می‌کند، دیافراگم فشرده‌ و نفس کشیدن عمیق برایتان سخت‌تر می‌شود. اما شما در واقع هوای بیشتری را تنفس می‌کنید.

 

چهره شما تیره می‌شود

 

دلیل آن هم تغییرات پیگمنت پوست شما است. اگر چه در تمام زنان یکسان نیست.

 

سینه شما تغییر شکل می‌دهد

 

بسیاری از زنان از شیردهی به دلیل تغییر شکل سینه، شکایت می‌کنند. اما در واقع این باداری است که موجب تغییر شکل آن می‌شود.

 

دندان‌هایتان به مراقبت بیشتری احتیاج دارد

 

می‌گویند که هر بارداری مانند از دست دادن یک دندان است. اگر چه این برای مادرانی که رژیم غذایی سالمی دارند، صدق نمی‌کند. اما التهاب و خونریزی لثه در این دوره معمول است. بهترین راه این است که به طور منظم به دندان پزشک مراجعه کنید.

 

هضم غذا در بدن شما کند‌تر خواهد شد

 

پروژسترون هضم غذا را کندتر می‌کند تا بدن شما مواد مغذی بیشتری را به بدن کودک منتقل کند که ممکن است منجر به یبوست نیز شود. میوه، سبزیجات و مایعات به میزان کافی بخورید. ورزش‌های سبک نیز به هضم غذا کمک می‌کند.