$T2eC16d,!)cE9s4Pu,QbBRokb33l-g~~60_35
به  توصیه های ما برای پوشیدن لباس دوره بارداری توجه کنید و متوجه عوارض و مضرات پوشیدن لباس های تنگ و چسبان در این دوره باشید
پوشیدن لباس تنگ باعث به وجود آمدن درد در بسیاری از نقاط بدن خانم باردار می‌شود.
 بارداری، شکل و سایز بدن مادر را بسیار تغییر می‌دهد. این مساله که صبح از خواب بیدار شوید و ببینید نمی‌توانید دکمه شلوارتان را ببندید یا در مانتویی که یک هفته قبل‌ به راحتی می‌پوشیدید، احساس راحتی نمی‌کنید، چیز عجیبی نیست! شما باردار هستید و این تغییرات سریع کاملا طبیعی است.
 
 
حالا چه باید بکنید؟ به زور شلوار جینتان را پا کنید یا دکمه لباستان را ببندید؟
 
به هیچ وجه این کار را نکنید، چون نه تنها باعث می‌شود احساس ناراحتی کنید، بلکه باعث می‌شود به قسمت‌هایی از بدن جنین هم فشار وارد شود.
 
هرچند تحقیقات هنوز خیلی قاطعانه نگفته‌اند لباس تنگ می‌تواند مشکلی خاص برای مادر و فرزندش به‌وجود آورد اما مشکلاتی را عنوان کرده‌اند که به دلیل پوشیدن لباس تنگ به وجود می‌آیند:
 
سوزش معده:
 
مرکز پزشکی زنان و کودکان کالیفرنیا، تاکید می‌کند پوشیدن لباس تنگ، به‌خصوص لباس‌هایی که تنگی‌شان در قسمت کمر است، باعث سوزش معده یا ریفلاکس اسیدی (ترش کردن) در این دوران می‌شود.
 
عفونت:
 
انجمن بارداری آمریکا، براساس تحقیقاتی که انجام داده، بر ضرورت نپوشیدن لباس‌های تنگ در دوران بارداری تاکید می‌کند زیرا در این دوران پوشیدن لباس‌های تنگ و لباس‌هایی که امکان جابه‌جایی هوا در آنها وجود ندارد، باعث بالا رفتن ریسک ابتلا به بیماری‌های عفونی واژینال می‌‌شود.
 
درد:
 
پوشیدن لباس تنگ باعث به وجود آمدن درد در بسیاری از نقاط بدن خانم باردار می‌شود. احساس درد در ناحیه شکم، قفسه سینه و حتی بازوها می‌تواند نتیجه پوشیدن لباس‌های نامناسب در این دوران باشد.
 
پوشیدن سوتین‌های تنگ و فنردار هم دردهای این ناحیه را تشدید می‌کند. پوشیدن سوتین تنگ همچنین می‌تواند باعث پدید آمدن درد در ناحیه سینه، زیر بازوها و در ناحیه پشت ‌شود.
 
گردش خون:
 
پوشیدن لباس‌های تنگ چه در دوران بارداری و چه در غیر دوران بارداری، روند گردش خون را در بدن مختل می‌کند، اما در این دوران به علت باز‌شدن رگ‌ها برای خونرسانی بیشتر، پوشیدن لباس تنگ و ضررهایش جدی‌تر می‌شود.