19668_339
آیا می دانستید زنان با شنیدن صدای ساعت میلشان به باردارشدن و تولید مثل بیشترمی شود!طبق آخرین نتایج به دست آمده توسط  محققان ،میل  تولید مثل و ازداواج در بانوان با شنیدن صدای تیک تیک ساعت بیشتر می شود.

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام و به نقل از Daily Mail با قبول این تصور که زنان از ساعت زیستی داخلی برخوردارند، صرف شنیدن صدای ثانیه‌ها تمرکز آن‌ها را بر باوری بیشتری می‌کند. به گفته محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا این عقیده که خواست و توانایی یک زن برای بچه داشتن تحت کنترل ساعت زیستی بدنش است کاملاً تأییدشده است.
آن‌ها با انجام دو آزمایش برای بررسی تأثیر تیک‌تیک یک ساعت کوچک بر نگرش‌های مردان و زنان در مورد تولیدمثل در ابتدا از 59 مرد و زن خواستند تا به سؤالاتی در مورد سنی که آن‌ها تمایل و قصد ازدواج و تشکیل خانواده دارند پاسخ دهند. در بخش دوم در مورد ویژگی‌های موردنظرشان در مورد زن یا شوهر آینده مورد آزمون قرار گرفتند. همچنین از آن‌ها پرسیده شد در زمان کودکی وضعیت مالی خانواده‌شان چگونه بوده است.
نتایج نشان داد زنانی که والدینشان فقیر بودند بیشتر تحت تأثیر تیک‌تیک ساعت بودند. این صدا موجب شد آن‌ها زودتر بچه بخواهند و در مورد جایگاه اجتماعی و قدرت درآمد شوهرشان چندان سخت‌گیری نکنند به‌ویژه تفاوت دارا یا ندار بودن خانواده واکنش متفاوتی از سوی زنان نشان داد.
جالب اینجاست که نگرش مردان در مورد داشتن خانواده تحت تأثیر صدای ساعت نبود. به گفته محققان توانایی تولیدمثل زنان برخلاف مردان عمیقاً مشروط به سن آن‌هاست. نشانه‌های جزئی که نشان‌دهنده گذر زمان هستند مانند درک ساعت در حال تیک‌تیک کردن، می‌تواند حاکی از تهدیدی برای توانایی تولیدمثل یک زن باشد.