8903_594

درک نکردن زن طی دوران بارداری، به وجود آمدن یک رابطه سه گانه موجب ایجاد ترس و دلهره در مردان میشود

روز شما با شنیدن این خبر که باردار هستید، تبدیل به یکی از بهترین روزهای زندگیتان می‌شود.  اما سوال اینجا است، حالا چه باید کرد؟ خبر خوب این است که مراحل اول بارداری لذت بخش‌ترین دوره است. پس از این که از بارداری خود آگاهی یافتید، لازم است این 5 کار را انجام دهید.

1.فورا با پزشک قرار ملاقاتی بگذارید

اولین کاری که باید پس از آگاهی از بارداری خود انجام دهید، این است که با پزشک قرار ملاقاتی بگذارید تا از وضعیت خود آگاه شوید و برای ملاقات‌های منظم دیگری برنامه ریزی کنید. به دنبال بهترین پزشک باشید و او را در جریان داروهایی که مصرف می‌کنید یا بیماری‌هایی که دارید، قرار دهید.

2.بارداری خود را جشن بگیرید

بارداری شما به این معنی نیست که از تمام جشن‌ها دوری کنید. شما نباید خوش گذرانی را از خودتان بگیرید. این موضوع یکی از مهمترین چیزهایی است که باید به آن عمل کنید. این خبر خوب را به اقوام و دوستان دور و نزدیک خود بدهید و شادی خود را از این که انسان دیگری را به این کره خاکی اضافه کرده‌اید، با دیگران قسمت کنید.

3.دانش خود را درباره بارداری بیشتر کنید

شبیه چیزهای دیگر این جهان، بارداری نیز احتیاج به دانش دارد. مهم‌تر از همه کودکی که شما به دنیا می‌آورید بهترین دارایی برای شما و همسرتان است. با یک تقویم آغاز کنید و هفته به هفته با بارداری خود پیش روید. شما همچنین می‌توانید در کلاس‌های بارداری ثبت نام کنید تا بهتر با مفهوم باداری و کارهایی را که باید برای خود و کودکتان در این دوره انجام دهید، آشنا شوید.

4.از خودتان مراقب کنید

شما باید در این دوره به خودتان بیش از هر چیز دیگری اهمیت دهید تا جنینی که در شکم شما وجود دارد در بهترین شرایط رشد کند. به طور منظم از ویتامین و مکمل‌ها مصرف کنید و ورزش را از یاد نبرید تا زایمانی آسان و کودکی سالم داشته باشید.

5.از بارداری خود لذت ببرید

اگر چه مراحل پایانی بارداری ممکن است کمی دشوار به نظر آید اما هرگز نباید لذت آن را از یاد ببرید.

در آخر باید بگویم که بارداری شاید در طول زندگی شما یک یا دو بار اتفاق افتد، بنابراین تا می‌توانید از این دوره و تجربیات تازه آن لذت ببرید.