1

خانم ها دیگر نیازی نیست برای پسر یا دختر بودن فرزند سونوگرافی کنید. خودتان می توانید حدس بزنید. امروز تعدادی از  دانستی های مفید را دراین مورد برای شما جمع آوری کردیم که  برای شما بسیار کمک کننده است.

می توانید از این طریق جنسیت بچه را  بدانید

روش های ثابت شده تعیین جنسیت فرزند در اکثر کشورهای جهان تولد بچه پدیده ایست بسیار پیچیده و خارج از تصورات ما وهمانطور که ما معتقد هستیم هستی و نیستی ما در دست خداوند بزرگ است.تولد بچه- راه رفتن- بزرگ شدن- همه وهمه به مشیت الهی بستگی دارد.

از دیر باز انسان کنجکاو علاقه بسیاری به دانستن جنسیت بچه قبل از تولد داشته است ودر این راستا ملل مختلف عقاید گوناگونی در تشخیص این مسئله ارائه داده اندکه من چند موردی را جمع آوری کرده ام و برایتان می نویسم.

۱-چشم می تواند عاملی جهت تشخیص باشد پلک پایین چشم را کشیده وبه سفیدی چشمان نگاه کنید. آیا با این کار رگ خونی شکسته به شکل حرف(V)دیده می شود؟ اگر شکل حرف(V)در قسمت پایینی چشم راست تان باشد بدون تردید جنین پسر خواهد بود حال اگر رگ خونی شکسته به شکل حرف (V) در چشم چپ باشد بچه دخترخواهد بود.

۲-موی پا به عنوان یک عامل تشخیص جنسیت اگر رشد موی پاها سریع باشد جنسیت جنین پسر خواهد بود ولی اگر رشد آن مثل زمان پیش از بارداری بوده و تغییری نکرده باشد نشانه داشتن دختراست.

۳-تشخیص جنسیت بر اساس چگونگی باسن این بار جهت تشخیص جنسیت باید به به چگونگی افزایش حجم باسن توجه کرد آیا مادر آبستن حس میکند که در ناحیه باسن اضافه وزن یافته است؟اگر جواب مثبت باشد کودک حتما دختر خواهد بود و اگر اضافه وزنی در این ناحیه حس نشود جنین پسر میشود.

۴-رویارویی با واقعیت اینبار به وضع صورت توجه کنید آیا مادر در این دوران چاقتر و تپل تر شده است؟اگر جواب مثبت باشد بر طبق باور ایتالیاییها مادر دختر در شکم دارد ولی اگر چهره زن باردار ظریف بوده و با وضعیت قبل از بارداری تغییر نکرده علامت پسر بودن جنین است.

۵-نفس را در سینه حبس کنید! آیا بعد از آبستن شدن دریافته اید که نفس کشیدن برایتان دشوار شده است؟ اگر مادر باردار مواجه با تنگی نفس شده باشد نشانه این است که پسری در شکم دارد اما اگر هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشید بدون تردید کودک تان دختر است.

۶-از آشپزخانه چه خبر؟ اگر فعالیت مادر باردار در آشپزخانه بیشتر از گذشته باشد نشانه این است که پسری در شکم دارد که او را شکمو و پر خور کرده است. حال اگر وقت زیادی صرف پختن غذا نشود و فعالیت آشپزخانه ای مادر کم باشد جنین دختر است.

۷-موقعیت جنین در داخل شکم اگر بچه در قسمت فوقانی شکم حس شود نشانه دختر بودن است و اگر حرکت در ناحیه تحتانی شکم باشد خودتان حدس بزنید!

۸-آیا لگد زدن بچه حس می شود؟ بر اساس باور های عامه کودک پسر لگدش را متوجه دنده مادر می کند حرکات دختر کوچولوها متوجه قسمت تحتانی شکم مادر است.

۹-حرکات پاها آیا حرکات و پرتاب پاهای جنین بیشتر متوجه ناحیه چپ شکم است یا قسمت راست آن؟ بر اساس باور های عامه انگلیسی ها پسرها بیشتر به سمت راست تمایل دارند و دخترها معمولا به سمت چپ لگد می پرانند! اما در موقع خواب پسر بیشتر در سمت چپ می خوابد در حالیکه دختر سمت راست را ترجیح می دهد.

۱۰-تغییرات وزن پدر چگونه است؟ گاهی مردان نیز مثل زنان خود هنگام آبستنی همسرانشان چاق می شوند. این اتفاق تازه ای نیست و در گذشته نیز سابقه داشته ولی شاید شوهران معنی ومفهوم این چاقی را ندانند این چاقی دلالت بر صاحب پسر شدن دارد! حال اگر وضعیت جسمانی پدر با گذشته هیچ فرقی نداشته باشد دستکم همراه با بارداری زنش چاق نشده باشد زنش دختری در شکم دارد.

پسر است اگر:
اوایل حاملگی اول صبح حالت تهوع نداشته اید. ضربان قلب نوزاد کمتر از ۱۴۰ در دقیقه است. در قسمت شکم چاق می شوید. شکم تان مثل یک توپ بسکتبال می شود.
نوک سینه هایتان به طور قابل ملاحظه ای تیره تر می شود.به غذاهای ترش و شور علاقه مند می شوید.به پروتئین گوشت و پنیر علاقه مند می شوید.
پاهای تان سردتر از دوران قبل از حاملگی خواهد شد.موی روی پاهای تان سریعتر رشد می کند. دستهای تان خیلی خشک می شود. پدر بچه هم همراه با شما شروع به چاق شدن می کند. حاملگی برایتان بسیار خوشایند است.

رنگ ادرارتان زرد روشن خواهد شد. حلقه ازدواجتان را با نخ روی شکم تان آویزان نگاه دارید، دایره دایره یچرخد. سردرد خواهید داشت. سن تان را موقع حاملگی با عدد ماهی که در آن حامله شدید را جمع کنید، عدد زوج به دست می آید.

دختر است اگر:
اوایل حاملگی اول صبح حالت تهوع خواهید داشت.ضربان قلب نوزاد حداقل ۱۴۰ در دقیقه است.
در قسمت های ران و باسن چاق می شوید. سینه سمت چپتان بزرگتر از سمت راستی می شود.
موهایتان هایلایت قرمز می گیرد. شکم تان شکل هندوانه می شود.به غذاهای شیرین علاقه مند می شوید. به میوه جات علاقه مند می شوید. به آب پرتقال علاقه مند می شوید.
در دوران حاملگی نسبت به واقع عادی حال خوبی ندارید. در دوران حاملگی بداخلاق و ترش رو می شوید. صورت تان بیش از همیشه جوش می زند. ته مانده ی نان را نمی خورید.
سینه هایتان طراوت خاصی می گیرد. رنگ ادرارتان زرد تیره می شود. اگر حلقه ازدواجتان را با نخ روی شکم تان آویزان نگاه دارید، به اطراف خواهد چرخید.سن تان را موقع حاملگی با عدد ماهی که در آن حامله شدید را جمع کنید، عدد فرد به دست می آید.

چه موقع و چگونه می توان جنسیت نوزاد را تشخیص داد؟

در صورت انجام تست غیرتهاجمی پیش از تولد (NIPT) ممکن است بتوانید جنسیت فرزند خود را در هفته 11 بارداری متوجه شوید. سونوگرافی ممکن است اندام های جنسی را تا 14 هفته نشان دهد، اما تا 18 هفته به طور کامل و دقیق نمی توان به آن استناد کرد.

اگر در هفته دهم بارداری CVS را انجام دهید نتایج آن جنسیت نوزاد را در 12 هفته نشان می دهد. اگر در هفته 16 آمنیو انجام دهید می توانید تا 18 هفته متوجه شوید. به گزارش بیبی سنتر، با استفاده از روش آی وی اف می توان جنسیت را قبل از انتقال جنین ها متوجه شد.

چه موقع می توان با آزمایش خون جنسیت نوزاد را تشخیص داد؟

اگر تست غیرتهاجمی پیش از تولد (NIPT)، آزمایش خون که می تواند سندرم داون و چند بیماری کروموزومی دیگر را در هفته 10 بارداری تشخیص دهد را انجام دهید می توان جنسیت نوزاد را نیز متوجه شد.

یک یا دو هفته طول می کشد تا نتایج مشخص شود، همچنین قطعاتی از کروموزوم جنسیت مرد در خون جستجو می شود که می تواند برای تعیین اینکه آیا فرزندتان پسر است یا دختر موثر باشد. این آزمایش برای زنانی که در معرض خطر بیشتری برای بچه دار شدن با اختلالات کروموزومی هستند در نظر گرفته شده است، اما اغلب برای زنان در معرض خطر کمتر نیز قابل انجام است.

برخی از آزمایش های دی ان ای اولیه جنسیتی که می تواند در خانه انجام داد نیز ادعا می کنند نتایج دقیق را در هشت هفته ارائه می دهند، اما بدون مطالعه مستقل برای اثبات این ادعاها بهتر است برای تعیین جنسیت نوزاد خود به آزمایش های استاندارد متکی شوید.

چه زمانی می توان با انجام سونوگرافی جنسیت نوزاد را تشخیص داد؟

بسیاری از زنان باردار طی انجام سونوگرافی دوران بارداری که به طور معمول بین هفته های 18 تا 22 انجام می شود، جنسیت نوزاد خود را (در صورت تمایل به دانستن) تشخیص می دهند. با این حال، اگر تکنسین نتواند دستگاه تناسلی نوزاد را به خوبی مشاهده کنند ممکن است نتواند به طور قطعی نظر خود را اعلام کند.

اگرچه آلت تناسلی یا فرج نوزاد از 6 هفته شروع به شکل گیری می کند، نوزادان دختر و پسر تا حدود 14 هفته در سونوگرافی بسیار شبیه به هم هستند و تشخیص آنها از یکدیگر تا چند هفته پس از آن همچنان دشوار است. در هفته هجدهم، یک تکنسین سونوگرافی به احتمال زیاد می تواند جنسیت را تشخیص دهد، اگر نوزاد در موقعیتی باشد که اندام تناسلی وی دیده شود. در غیر این صورت باید در مراحل دیگر بارداری سونوگرافی دیگری برای تشخیص جنسیت جنین انجام دهید.

چه موقع می توان جنسیت نوزادرا با CVS یا آمنیو متوجه شد؟

زنان دیگر جنسیت نوزاد خود را از طریق آزمایش ژنتیکی مانند نمونه برداری از پرزهای کوریونی (CVS) یا آمنیوسنتز متوجه می شوند. این آزمایش ها به طور معمول برای تعیین اینکه آیا نوزاد دارای اختلال ژنتیکی یا ناهنجاری کروموزومی مانند سندرم داون است یا خیر انجام می شود

نمونه برداری از پرزهای کوریونی به طور معمول بین 10 تا 13 هفته و آمنیوسنتز بین 16 تا 20 هفته انجام می شود. باید دو هفته منتظر نتایج هر دو آزمایش باشید. زنانی که در معرض افزایش مشکلات ژنتیکی و کروموزومی قرار ندارند به طور معمول انجام این دو آزمایش برای آنها تجویز نمی شود، تا حدی به این دلیل که این آزمایش ها تهاجمی هستند و خطر کمی برای سقط جنین دارند.

آیا می توان جنسیت نوزاد را در زمان آی وی اف دانست؟

اگر در حین لقاح آزمایشگاهی (IVF) آزمایش ژنتیکی پیش از کاشت انجام شده است، جنین از نظر ناهنجاری های ژنتیکی یا کروموزومی و جنسیت مورد آزمایش قرار می گیرد. آزمایش ژنتیک قبل از کاشت تقریبا 100 درصد در تعیین جنسیت جنین دقیق است، اما اگر دو جنسیت کاشت شده باشد نمی دانید کدام یک موفق به رشد می شود.

آیا تست های پیش بینی جنسیت جواب می دهند؟

روش های پیش بینی جنسیت نوزاد در خانه کم نیستند، اما این روش ها فاقد اثبات علمی هستند. به عنوان مثال، نظریه رمزی توسط سازمان های پزشکی حرفه ای (از جمله کالج متخصصان زنان و زایمان آمریکا) به عنوان یک پیش بینی کننده قابل اعتماد شناخته نمی شود. اکثر تست های پیش بینی جنسیت به وضوح فقط برای سرگرمی هستند و فقط 50/50 شانس دقیق بودن را ارائه می دهند یعنی همان حدس زدن.

کیت های خون و ادرار خانگی برای پیش بینی تعیین جنسیت جنین مورد استفاده قرار می گیرند، اما هیچ شواهد علمی دال برای بر حمایت از آنها وجود ندارد.

به عنوان مثال، SneakPeek با آزمایش نمونه خون ادعا می کند 99 درصد در هشت هفته دقیق است، اما هیچ مطالعه مستقل این ادعا را تایید نمی کند. IntelliGender به عنوان یک کیت خانگی ادرار را برای پیش بینی تعیین جنسیت نوزاد آزمایش می کند، اما این شرکت میزان دقیق خاصی را برای صحت آزمایش خود ادعا نمی کند.

مترجم: الهه زارعی