889
خانم های بارداری که اغلب مواقع دچار تشنگی می شوند از چه رو شهای درمانی باید کمک بگیرند چه کمبودها و ضعف ها و مشکلاتی هستند که دچار این عارضه می شوند توصیه های موثر برای برطرف کردن این عارضه در آن ها کدامند

گاهی اوقات چه باردار باشید چه نباشید احساس نیاز شدید به نوشیدن مقدار زیادی آب در روز میکنید. در حالی که بسیاری از افراد احساس میکنند نوشیدن ۸ لیوان آب در روز کافی است، مادر باردار نیاز بیشتری دارد. احساس تشنگی مستمر زمانی که شما باردار هستید میتواند نشانه برخی علائم دوران بارداری باشد.
عطش بیش از حد بارداری به چه معناست؟
تشنگی بیش از حد همانطور که به نظر میرسد وضعیتی است که شما مدام در آن در حال نوشیدن آب هستید ولی احساس میکنید کافی نیست. هنگامی که حامله هستید بدن شما نیاز به مایعات بیشتری دارد. در نتیجه به دشواری میتوان درک کرد که این تشنگی زیاد بخشی از بارداری است یا علت زمینه ای پزشکی وجود دارد.
نشانه های تشنگی بیش از حد دوران بارداری
احساس تشنگی یکی از نشانه های تشنگی مفرط است. در اینجا برخی از علائم دیگر را میبینید:
• احساس خشکی دهان
• نیاز به دفع ادرار مکرر
• تورم در دستها و پاها
• علل تشنگی بیش از حد
دلایل تشنگی
به جز دریافت ناکافی آب، دلایل دیگری نیز ممکن است باعث تشنگی بیش از حد شود:
• به اندازه کافی هیدرانه نیست
این که شما در سه ماهه اول بارداری یا در مراحل دیگر باشید ممکن است نیاز به ادرار بیش از حد را تجربه کنید. در اوایل بارداری شما تشنه تر از حد معمول خواهید بود. مایعات در بدن شما به حذف مواد زاید کمک میکند. کیسه آمنیوتیک اطراف جنین از او محافظت میکند و شما نیاز به مایعات برای پر شدن این کیسه دارید. اگر شما در شب تعریق زیادی داشته باشید یا درجه حرارت بدنتان بالا باشد ممکن است احساس تشنگی بیش از حد معمول باشد.
• فشار خون پایین
وقتی حدود ۲۴ هفته باردارید، شیبی در سطح فشار خونتان ایجاد میشود. زمانی که فشار خون شما پایین می آید قلب برای پمپاژ خون بیشتر کار میکند و در نتیجه احساس تشنگی بیشتری میکنید. برخی از علائم شایع فشار خون پایین احساس سرگیجه، پوست سرد، تهوع، تاری دید، افزایش خستگی، تنفس بیش از حد سریع و کم عمق است.
• افزایش حجم خون
وقتی باردارید بدن افزایش حجم و مقدار خون پیدا میکند که کاملا طبیعی است. در دوران بارداری حجم خون بدن شما تا ۴۰ درصد افزایش پیدا میکند. برای تامین این نیاز اضافی بدن شما به آب بیشتری نیاز دارد. از این رو شما ممکن است احساس افزایش سطح تشنگی میشوید.
• غذا و نوشیدنی
گاهی اوقات ممکن است افزایش سطح تشنگی خود را تجربه نمیکنید و فقط وقتی این احساس را دارید که به تازگی چیزی خورد یا نوشیده باشید. هنگامی که غذاهای شور یا غذاهای با ادویه زیاد مصرف میکنید، احساس تشنگی ناگهانی میکنید.
چه زمان نگران شوید
در برخی موارد نیاز به نوشیدن بیش از حد میتواند نشانه طبیعی باشد در اینجا شرایطی که باید با در مورد سطح تشنگیتان با پزشک مشورت کنید آورده شده است:
• افزایش سطح تشنگی ممکن است به دلیل افزایش حجم رحم باشدکه به مثانه فشار می آورد. زمانی که شما آب زیادی را از طریق ادرار از دست میدهید نیاز به آب بیشتری دارید تا جبران کنید و همین ممکن است به نظر شما بیش از حد طبیعی باشد.
• اگر علاوه بر تشنگی احساس خستگی زیادی میکنید ممکن است مبتلا به دیابت بارداری شده باشید.