آیا می دانید دفعات نزديكی برای پسردار شدن چند مرتبه در ماه است؟ بهترین زمان  انجام لقاح به منظور پسر باردار شدن، چه موقع است؟ آیا رژیم غذایی مادر در پسر زاییدن او، نقش دارد؟

پوزیشنی که برای ارتباط جنسی در نظر می گیرید چطور؟ بعضی از افراد دوست دارند در صورت باردار شدن، حتما فرزندشان پسر شود و راه های زیادی را برای این منظور انتخاب می کنند، اما شاید کمتر کسی به دفعات نزديكی برای پسردار شدن فکر کند! در این بخش از اقدامات پیش از بارداری دکتر سلام به بررسی دفعات نزديكی برای پسردار شدن می پردازیم.

پسر یا دختر؟ آیا می توان جنسیت نوزاد را تعیین کرد؟

آیا رژیم غذایی، زمان بندی و تغییر شیمی بدن واقعا می تواند جنسیت کودک را تعیین کند؟ اگر فرزند پسر دوست دارید آیا خوردن غلات صبحانه و یک رژیم غذایی سرشار از پتاسیم به راحتی باعث به تولد نوزاد پسر می شود؟

اگر در صورتی که فرزند دختر دوست دارید آیا تغییر رژیم غذایی به روش های دیگر باعث افزایش این شانس می شود؟ تحقیقات اخیرا نشان می دهد مادرانی که طرفدار غلات صبحانه هستند و یک رژیم غذایی غنی از پتاسیم دارند در مقایسه با زنانی که با حدف وعده صبحانه کالری کمتری دریافت می کنند شانس به آوردن فرزند پسر در آنها افزایش می یابد، اما کارشناسان اذعان می دارند هیچ دلیل اثبات علت و معلولی وجود ندارد که آنچه می خورید روی تعیین جنسیت نوزاد تاثیر داشته باشد.

اما با وجود رد این ادعا توسط کارشناسان این مانع نمی شود که از مادربزرگ ها گرفته تا غریبه ای در مطب پزشک زنان روش های مختلفی را برای تاثیر بر جنسیت فرزند به شما پیشنهاد ندهند. به گزارش وب ام دی، این لیست فراتر از غلات صبحانه و مواد غذایی سرشار از پتاسیم مانند موز است.

دفعات نزديكی برای پسردار شدن

اولین اقدامی که در این راستا باید انجام دهید این است که یک کیت تخمک گذاری از داروخانه بخرید. مرحله بعدی، باید زمان تخمک گذاری خود را تخمین بزنید. تخمک گذاری دارای نشانه هایی است که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان ترشحات شفاف و لزج مانند
 • افزایش دمای بدن
 • احساس درد در زیر شکم

دفعات نزديكی برای پسردار شدن

اولین نشانه ای که معمولا تمام خانم ها آنرا تشخیص می دهند، ترشحات شفاف مثل سفیده تخم مرغ است. زمانی که برای اولین بار این ترشحات را احساس و مشاهده کردید، بدن شما در حال تخمک گذاری است و شما باید رابطه جنسی خود را به منظور باردار شدن شروع کنید.

معمولا متخصصان زنان و زایمان اینگونه توصیه می کنند که از آخرین روز قاعدگی تان، 7 روز سپری کنید و شب روز هشتم پس از قاعدگی، رابطه جنسی داشته باشید. سپس هر دوز یکبار رابطه جنسی منظم، داشته باشید. این روند را تا یک هفته ادامه دهید.

دفعات نزديكی برای پسردار شدن با استفاده از کیت تخمک گذاری

افرادی که نمی توانند زمان تخمک گذاری خود را مشخص کنند، بهتر است از کیت های تخمک گذاری استفاده کنند. اگر پس از استفاده 2 خط روی این کیت ها افتاد، زمان تخمک گذاری شما حدودا بین 12 تا 36 ساعت بعد خواهد بود.

اگر شما جزو زنانی هستید که عادات ماهانه نا منظمی دارند، بهتر است که  از همان روز اول پاک شدن، از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید و به محض دو خطه شدن این کیت ها، بین 12 ساعت تا 36 ساعت بعد رابطه جنسی داشته باشید.

حال تعداد نزدیکی، چند بار باید باشد و از چه زمانی باید رابطه جنسی را شروع کرد؟ برای پسردار شدن از همان 12 ساعت پس از دو خطه شدن کیت ها اقدام کنید. یکبار دیگر هم 24 ساعت پس از رابطه جنسی اول، اقدام کنید.همین دو بار کافی است.

دفعات نزديكی برای پسردار شدن

روش های تعیین جنسیت فرزند قبل از بارداری

امروزه روش های زیادی برای تعیین جنسیت فرزند تعیین شده است. روش هایی از جمله:

1- از طریق رژیم غذایی و تغذیه

2-  از طریق زمان تخمک گذاری

3-  از طریق شستشوی واژن قبل از رابطه جنسی

4-  از طریق زمانبندی عادت ماهانه

5-  از طریق میزان حجم اسپرم

6-  از طریق نشاندار کردن گامت ها با لیزر

7-  از طریق  PGD – IVF

موثرترین روشی که نتیجه بیشتر و دقیق تری از ان دیده شده است، روش آخر یعنی از طریق  PGD – IVFمی باشد.

دفعات نزديكی برای پسردار شدن از نظر علمی و پزشکی

از نظر علمی و پزشکی، دفعات نزديكی برای پسردار شدن مفهوم و اثر چندانی ندارد. تمام روش هایی که در مقالات مختلف ذکر شده اند، فقط احتمال پسر باردار شدن را بالا می برد. اما هیچ تحقیقات معتبری، تعداد دفعات نزديكی برای این منظور را مورد بررسی قرار نداده است.

دفعات نزديكی برای پسردار شدن

راه های پسردار شدن به روش طب سنتی

بهتر است قبل از انجام رابطه زناشویی نکات توصیه شده از متخصصان طب سنتی را رعایت کنید:

نمک بیشتری مصرف کنید. البته فقط نمک دریا یا پودر سنگ نمک. شایان ذکر است که این مقدار نباید از 4 گرم در شبانه روز تجاوز کند.

در برنامه غذایی زن و شوهر باید پتاسیم، سدیم و فسفر قرار داده شود. مثلا مواد غذایی زیر بسیار در پسر دار شدن مفید است:

 • حلوا خرمایی (مخلوط ارده با خرما)
 • کاسنی
 • کاهو (بدون سس) با سکنجبین
 • جعفری
 • میگو
 • خاویار
 • طَلع (شکوفه خرما)
 • گَرد لقاح خرما

آقایان از 2 هفته قبل از رابطه جنسی به منظور پسردار شدن، هر روز 2 عدد شاه بلوط بخورند.

یکی از 2 ترکیب زیر را هر روز صبح میل کنید (بخصوص آقایان)

 • عسل طبیعی + آویشن
 • عسل طبیعی کوهی + شیر کم چرب گاو

دفعات نزديكی برای پسردار شدن

نکات تغذیه ای مناسب برای قبل از دفعات نزديكی برای پسردار شدن

 • عدم مصرف یا مصرف خیلی کم لبنیات
 • نمک بیشتری بخورید مثلا آجیل می تواند یک گزینه سالم و مفید باشد
 • افزایش مصرف حبوبات
 • مصرف میوه های خشکی مانند انجیر خشک، خرما، برگه زردآلو، کشمش و آلو بخارا
 • مواد غذایی شیرین بدون کافئین مثل عسل و نبات مصرف کنید تا تحرک اسپرم را بالا ببرد
 • میوه هایی مثل ناناس، موز، هلو، گلابی، سیب، گوجه سبز، آلو، خیار، خرما، گیلاس، تمشک، توت فرنگی، انجیر، خربزه، گوجه فرنگی بیشتر مصرف کنید. همچنین از آب میوه و سبزی غافل نشوید.

بین نیم تا 3 ماه قبل از رابطه زناشویی به منظور باردار شدن، این نکات تغذیه ای را ادامه دهید.

شستشوی واژن قبل از رابطه زناشویی

1 لیتر آب را با 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین به خوبی مخلوط کرده و درون تشتی بریزید. زنان قبل از رابطه زناشویی، درون این محلول نشسته و درون واژن خود را با آن بشوید.

با این کار محیط واژن قلیایی شده و احتمال پسر باردار شدن افزایش می یابد. این محلول برای شما هیچ عارضه و خطری در پی نخواهد داشت. پس با خیال آسوده این روش را امتحان کنید.

غلات صبحانه و انتخاب جنسیت نوزاد

در یک تحقیق 740 زن تازه باردار شده مورد بررسی قرار گفتند تا متوجه شوند سال قبل از لقاح چه مواد غذایی را مصرف کرده اند. کسانی که غلات صبحانه و مواد غذایی سرشار از پتاسیم مصرف می کردند و کالری دریافتی آنها روزانه بیشتر بود در مقایسه با زنانی که وعده صبحانه را حذف کرده و کالری کمتری را مصرف کردند تولد فرزند پسر در آنها بیشتر مشاهده شده است.

اینکه آیا کالری یا مواد مغذی تفاوتی در جنسیت فرزند ایجاد می کند یا خیر هنوز قطعی نیست. اگرچه این ارتباط یکی از مواردی است که در سایر حیوانات مشاهده شده است.

بیشتر بخوانید:مولتی ویتامین مینرال + بررسی نحوه مصرف و فواید

روش های کم فناوری انتخاب جنسیت

روش های افزایش احتمال بارداری فرزند پسر یا دختر فراوان است. اگر در اینترنت برای “انتخاب جنسیت” جستجو کنید با چندین مقاله، کتاب و وب سایت مواجه خواهید شدید. بسیاری از این رویکردها یک یا چند روش زیر را پیشنهاد می کنند:

اگر آمیزش حوالی زمان تخمک گذاری صورت گیرد احتمال تولد فرزند پسر افزایش می یابد زیرا در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر، رقیق تر و ارتجاع پذیرتر است و حرکت اسپرم هایY را بسیار سهل و آسان می کند، اما اگر مقاربت یک تا 2 روز بعد یا قبل از تخمک گذاری رخ دهد با کاهش شانس پسردار شدن احتمال تولد دختر افزایش می یابد.

میزبانی بیشتر در محیط واژن برای اسپرم های “دختر” یا “پسر”. یک روش برای تغییر PH واژن جهت تعیین جنسیت جنین این است به طور مصنوعی محیط واژن قلیایی یا اسیدی شود.

در اینجا ضمن استفاده از روش تعیین زمان تخمک گذاری اگر که فرد فرزند پسر دوست دارد باید از محلول جوش شیرین رقیق شده برای شستشوی واژن پیش از نزدیکی استفاده کند تا احتمال پسر دار شدن در زمان 48 ساعت پس از تخمک گذاری افزایش یابد زیرا این محلول PH واژن را به شدت قلیایی می ‌کند، همچنین برای دختردار شدن باید از محلول رقیق شده سرکه با آب جهت اسیدی تر کردن محیط واژن استفاده کرد.

اتخاذ موقعیت های مختلف حین مقاربت. به عنوان مثال، پوزشن های متفاوتی برای داشتن فرزند دختر یا پسر توصیه می شود که می توان آنها را امتحان کرد.

اگرجه بسیاری از محققان و کارشناسان معتقدند هیچ روشی برای تعیین جنسیت نوزاد وجود ندارد، اما برخی از افراد به دنبال راهکارهایی برای تعیین جنسیت هستند. برخی از کارشناسان اذعان می دارند این روش ها یا سایر راهکارهای سنتی برای تعیین جنسیت 50 – 50 عمل می کند.

اگر زن و شوهر مداخله هایی مانند تغییر رژیم غذایی یا امتحان پوزشین های مختلف در رابطه جنسی یا زمان مقاربت را انجام دهند احتمال اثرگذاری روی تعیین جنسیت وجود دارد.

طرفداران روش های دیگر

تعدادی از کارشناسن بر این باورند با تنظیم شیمی بدن به منظور داشتن اسیدیته یا قلیایی تر بودن زوج ها می توانند احتمال بارداری جنسیت ترجیحی خود را افزایش دهند. به عنوان مثال، برخی به کسانی که فرزند دختر می خواهند توصیه می کنند از مصرف نمک خودداری کنند و به جای آن مقادیر مصرف پروتئین را افزایش دهند، همچنین میزبانی محیط واژن از اسپرم و شیمی بدن در برابر یک یا چند اسپرم تاثیرگذار است.

خطرات انتخاب جنسیت؟

تغییرات رژیم غذایی گزینه بی خطری به نظر می رسد، اما متخصصان تغذیه با توجه به نتایج مطالعه اخیر به زنان توصیه می کنند به امید تعیین جسنیت از قبل از مصرف کالری و مواد مغذی صرف نظر نکنند. در صورت استفاده از روش زمان تخمک گذاری باید گفت در صورت اشتباه در محاسبه آن می توان شاهد نتیجه عکس بود.

به طور کلی احتمال کلی باردار شدن در هر ماه نسبتا پایین است. اگر یک رابطه جنسی در زمان تخمک گذاری کامل باشد 20 درصد احتمال بارداری وجود دارد و در صورت مقاربت زودتر یا دیرتر از این زمان احتمال باردار شدن کاهش می یابد.

به طور کلی بیشتر روش های سطح پایین برای تاثیر بر تعیین جنسیت کودک بی خطر به نظر می رسند حتی اگر موثر واقع نشوند. با وجود این روش ها و اختلاف نظرها اغلب کارشناسان هشدار می دهند زوجها برای تعیین جنسیت نوزاد روی هیچ یک از روش های موثر حساب باز نکنند.

علاوه بر این، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد زنان با فشار خون پایین تر قبل از بارداری احتمال تولد ختر را دارند  و این موضوع یعنی جنسیت کودک می تواند با فشار خون مادر پیش بینی شود.

این تحقیق که در کانادا انجام شده نشان می دهد فشار خون بالاتر نشان دهنده احتمال بارداری پسر است در حالیکه زنان با فشار خون پایین احتمال فرزندآوری دختر در آنها افزایش می یابد.

این مورد نشان می دهد فشار خون زن قبل از بارداری به عنوان یک عامل در گذشته مورد توجه قرار نگرفته است در صورتی که با احتمال زایمان دختر یا پسر ارتباط دارد.

این بینش بدیع ممکن است برای برنامه ریزی تولید مثل و درک ما از سازوکارهای اساسی زمینه های نسبت جنسیت در انسان تاثیراتی داشته باشد.

مدت هاست امکان پیش بینی جنسیت کودک در اوایل دوران بارداری مورد علاقه عموم قرار گرفته و افراد زیادی به دنبال استفاده از راهکارهایی برای دستکاری در تعیین جسنیت نوزاد هستند.

نظریه های زیادی در مورد ویژگی های مادرانه مرتبط با جنین پسر و دختر در حال شکل گیری است. این مشاهدات احتمال وجود اختلافات اساسی را در رابطه با احتمال زایمان دختر یا پسر ایجاد می کند.

با این حال، اطلاعات کمی در مورد چنین عواملی در انسان شناخته شده است و تحقیقات در این زمینه در حال انجام است.

بیشتر بخوانید:مصرف طولاني آمفتامين‌ها باعث كاهش وزن مي‌شود

نکات آخر در دفعات نزديكی برای پسردار شدن

 • اگر زن قبل از همسر یا به همراه همسر خود به ارگاسم برسد، احتمال پسردار شدن بیشتر می شود.
 • بعضی از متخصصان می گویند، اگر مقدار مایع منی بیشتر باشد احتمال پسر دار شدن افزایش می یابد. بنابراین بهتر است تا چند روز قبل از اقدام کردن، رابطه زناشویی نداشته باشید.
 • از پوزیشن هایی که برای این منظور مفید است، پوزیشن داگی و ایستاده می باشد. در حالت پوزیشن داگی کروموزوم Y زودتر به دهانه رحم می رسد.
 • برای افزایش احتمال زودتر رسیدن کروموزوم Y آلت تناسلی خود را کاملا درون واژن فشار دهید.

مترجم: الهه زارعی

اخبار اختصاصی سلامت را از دست ندهید: